Maldinošas komercprakses dēļ ierobežo piekļuvi Igaunijas uzņēmuma «DirectMarketing OÜ» tīmekļvietnei

Maldinošas komercprakses dēļ Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) līdz 2026. gadam ierobežojis piekļuvi Igaunijas komersanta "DirectMarketing OÜ" tīmekļvietnei. PTAC secinājis, ka vietnē pārdod Latvijā nereģistrētus uztura bagātinātājus, maldinot sabiedrību, ka to pārdošana ir likumīga.

Administratīvajā lietā konstatēts, ka konkrētā komercprakse īstenota, uzņēmumam tīmekļvietnē bellalab.lv organizējot Latvijas patērētājiem adresētu distances tirdzniecību, kuras ietvaros tika piedāvāti un pārdoti Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Uztura bagātinātāju reģistrā neiekļauti uztura bagātinātāji, tādējādi potenciāli radot apdraudējumu cilvēku veselībai, kas var rasties, lietojot nereģistrētus uztura bagātinātājus.

"Šāda prakse saskaņā ar Negodīgas komercprakses aizlieguma likumu ir vērtējama kā profesionālajai rūpībai neatbilstoša un jebkuros apstākļos maldinoša komercprakse, jo

konkrētajā gadījumā uzņēmums rada iespaidu, ka vietnē piedāvātos uztura bagātinātājus drīkst likumīgi pārdot, lai gan tas neatbilst patiesībai," norādīja PTAC.

Uzņēmums ar PTAC nav sadarbojies un nav novērsis norādītos pārkāpumus, kā arī nav sniedzis PTAC pieprasīto informāciju un skaidrojumu.

Ņemot vērā konstatētos apstākļus un nodrošinot patērētāju kolektīvo interešu aizsardzību, PTAC nolēma noteikt tiesisko pienākumu elektronisko sakaru komersantiem laika periodā līdz 2026. gada 15. februārim ierobežot piekļuvi minētajai tīmekļvietnei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti