Basketbola treneri Steļmahu lūdz apsūdzēt par seksuālām darbībām ar nepilngadīgu audzēkni

Valsts policija (VP) lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret sporta treneri Andri Steļmahu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar 16 gadu vecumu nesasniegušu personu, informēja VP.

Neminot aizdomās turamā vārdu, VP paziņojumā medijiem norādījusi, ka kriminālprocess uzsākts 2023. gada 21. aprīlī, pamatojoties uz cietušās iesniegumu par to, ka no 2014. gada līdz 2015. gadam sporta treneris, pie kura viņa tajā laikā trenējās, bija veicis ar viņu seksuāla rakstura darbības, apzinoties, ka viņa nebija sasniegusi 16 gadu vecumu.

Kriminālprocesa gaitā noskaidrots, ka līdz cietušās 16 gadu vecumam abu starpā bijušas labprātīgas dzimumattiecības, kuras cietusī slēpusi no vecākiem un draugiem.

Pēc vairākiem gadiem, kad cietusī sasniegusi pilngadību, attiecības eskalējušas ar abu pušu laulību, kas īsi pēc tās noslēgšanas izirusi. 

Vienlaikus izmeklēšanas gaitā netika gūtas ziņas par to, ka aizdomās turētajam būtu bijušas seksuāla rakstura attiecības ar citām nepilngadīgām personām.

Policija šī gada 8. martā rosinājusi prokuratūru saukt personu pie kriminālatbildības par četriem atsevišķiem noziedzīgiem nodarījumiem – vienu mazāk smagu un trim smagiem noziedzīgiem nodarījumiem. 

Treneri tur aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar personu, kas nav sasniegusi 16 gadus, un par dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadus, kā arī par netiklām darbībām ar nepilngadīgo, ja to ir izdarījusi pilngadīga persona.

Par smagāko no minētajiem noziegumiem personai var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskai darbs.

Zināms, ka par Steļmaha pārkāpumiem profesionālā darbībā iepriekš ziņojis sporta medijs MVP. Kā pauduši iesaistītie, viņš pirms 10 gadiem netiklībā pavedis vienu no savām nepilngadīgajām audzēknēm, darba laikā lietojis alkoholu, kā arī pārkāpis trenera uzvedības normas. Steļmahs 28 gadu vecumā uzsācis attiecības ar savu tolaik 14 gadus veco audzēkni. Attiecības esot turpinājušās līdz meitenes pilngadībai, kad abi apprecējušies, bet laulība ilgusi vien divus mēnešus.

Valsts policijā par notikušo ierosināja kriminālprocesu.

Pats Steļmahs gan kategoriski noliedzis, ka būtu ielaidies jebkādās nepiedienīgās vai intīmās attiecībās ar audzēkni laikā, kad viņa bija nepilngadīga. Treneris apgalvo, ka audzēkne pati viņu uzmeklējusi sociālajos tīklos, kad jau bija kļuvusi pilngadīga, un tikai tad izveidojušās attiecības.  

Latvijas Basketbola savienība paziņojusi, ka uz laiku atstādina treneri Steļmahu no savām rīkotajām sacensībām.

Pēc skandāla sākuma Steļmahu atstādināja no darba Jūrmalas Sporta skolā, bet vēlāk viņš atsāka trenēt 16-18 gadus vecu meiteņu grupu. Pagājušā gada rudenī viņš aizgāja no darba Jūrmalas Sporta skolā un sāka strādāt Jūrmalas pašvaldības Īpašumu pārvaldes Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļā, kurā joprojām ir galvenais saimniecības pārzinis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti