«Rīgas mežu» briežu dārza ganāmpulku pārved uz zemnieku saimniecību Vidzemē

"Rīgas mežu" briežu dārza briežus pārved uz zemnieku saimniecību Vidzemē, šodien preses konferencē informēja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Viņš uzsvēra, ka ir atrasts risinājums, kā likvidēt briežu dārzu un kur likt dzīvniekus, lai tos nenogalinātu. Kā aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmumā "Rīgas meži", no kopumā 48 briežiem lielākā daļa jau ir pārvesta uz Vidzemi.

Dzīvnieku pārvešana notika pagājušā gada nogalē, decembrī. Sākotnēji tika pārvesti teļi un govis. Savukārt pašlaik briežu dārzā palikuši nedaudz virs 10 briežu buļļiem. Pavasarī brieži nometīšot ragus un tos pārvedīs uz jauno mājvietu.

Šāds lēmums pieņemts, jo transportēt dzīvniekus ar ragiem varētu būt bīstami, tie varētu savainot sevi, apdraudēt cilvēkus un sabojāt transportlīdzekli.

Līdz šim dzīvnieku transportēšana notikusi veiksmīgi un neviens dzīvnieks tās laikā neesot cietis.

Pēc dzīvnieku pārvešanas teritorija tiks atvērta iedzīvotājiem.

KONTEKSTS:

Rīgas kapitālsabiedrība "Rīgas meži" nolēma slēgt 2008. gadā izveidoto briežu dārzu netālu no Ogres, jo neredzēja pamatu dārzu uzturēt no rīdzinieku nodokļiem. Uzņēmumam jāatbrīvojas no vairāk nekā 40 staltbriežiem. Uzņēmums nevarēja turpināt turēt šos dzīvniekus, jo tie turpināja vairoties un teritorija augošā ganāmpulka uzturēšanai kļuva par mazu.

Sākotnēji "Rīgas meži" centās dzīvniekus pārdot un tirgot tiesības tos medīt, taču nesekmīgi. Zoodārzam zvēri neder. Uzņēmums atzina, ka briežu dārza izveide bijusi kļūda.

Tikmēr Ogrē tika izveidota iedzīvotāju atbalsta grupa "Rīgas mežu" briežu dārza saglabāšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti