Riepu protektoru reidos Kurzemē numurzīmes noņem četriem spēkratiem

Trīs dienu laikā no 8. līdz 10. janvārim pārbaudot riepu atbilstību ziemas apstākļiem un to protektoru dziļumu, Valsts policija (VP) reidos Kurzemē uzsākusi 42 administratīvo pārkāpumu procesus. Kopumā Kurzemē pārbaudīti 984 transportlīdzekļi, tehniskās apskates uzlīmes noņemtas 30, bet numuri – četriem transportlīdzekļiem. Brīdinājumus par riepu protektoru dziļumiem saņēma 112 autovadītāji, informēja VP.

VP sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbiniekiem trīs dienu laikā pārbaudīja riepu protektoru dziļumu teju tūkstoš transportlīdzekļiem Liepājā, Saldū, Aizputē, Kuldīgā un Ventspilī.

Minimālais atļautais riepu protektoru dziļums vieglajiem transportlīdzekļiem ziemā ir 4 milimetri.

Par dažādu noteikumu pārkāpumiem uzsākti 42 administratīvo pārkāpumu procesi, tostarp par drošības jostu nelietošanu un par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kura radītais trokšņa līmenis pārsniedz normatīvajos aktos noteikto. Tāpat pārbaužu laikā konstatēts, ka divi vīrieši pie stūres sēdušies reibumā. 

Pārbaudīti 984 transportlīdzekļi

8. janvārī Liepājā pārbaudīti 223 transportlīdzekļi. VP uzsāka astoņus administratīvo pārkāpumu procesus. Liepājā apskates noņemtas septiņām automašīnām, reģistrācijas numuri – nevienai, savukārt astoņi autovadītāji pabrīdināti, lai pievērš uzmanību riepu protektoru dziļumam. 

Tajā pašā dienā Saldū pārbaudīti 170 transportlīdzekļi, septiņos gadījumos konstatēti pārkāpumi un uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi. Savukārt CSDD darbinieki Saldū četrām automašīnām noņēma tehniskās apskates uzlīmes, savukārt vienai – reģistrācijas numura zīmi, taču 13 automašīnu vadītāji, kuru transportlīdzekļu riepu protektoru dziļumi ir atbilstoši minimālajai robežai (4–5 milimetri), pabrīdināti, lai paseko līdzi riepu protektoru dziļumam.

9. janvārī Aizputē pārbaudīti 140 transportlīdzekļi, apskates noņemtas sešiem, reģistrācijas numuri – diviem transportlīdzekļiem, savukārt pabrīdināti par riepu protektoriem – 13 vadītāji. Savukārt administratīvo pārkāpumu procesi uzsākti pret 10 transportlīdzekļu vadītājiem.

Tāpat 9. janvārī pārbaudes laikā Kuldīgā pārbaudīti 228 transportlīdzekļi, apskates noņemtas pieciem, numuri – vienam un pabrīdināti 25 vadītāji. Savukārt administratīvo pārkāpumu procesi uzsākti septiņos gadījumos.

10. janvārī Ventspilī pārbaudīti 223 transportlīdzekļi, apskates noņemtas astoņiem, numuri – nevienam. Brīdināti 28 transportlīdzekļu vadītāji, savukārt administratīvo pārkāpumu procesi uzsākti 10 gadījumos. 

Pieķer arī dzērājšoferus

Pārbaužu laikā tika konstatēti arī šoferi, kuri pie stūres sēdušies alkoholisko dzērienu ietekmē.

9. janvārī Aizputē riepu protektoru dziļums pārbaudīts transportlīdzeklim "Volkswagen Passat", konstatējot neatbilstību normatīvo aktu prasībām. Transportlīdzeklim nebija veikta valsts tehniskā apskate, un transportlīdzekļa priekšējās ass kreisās riepas protektora dziļums bija 3,30 milimetri, bet labās riepas protektora dziļums – 2,99 milimetri.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs ne vien nav nodrošinājis riepu atbilstību ziemas apstākļiem, bet arī sēdies pie stūres alkohola reibumā.

Viņa izelpā konstatētas 1,05 promiles alkohola. Kā arī viņam nav deklarēta dzīvesvietas adrese. 

VP pret šo vīrieti uzsākti četri administratīvo pārkāpumu procesi – par dzīvesvietas nedeklarēšanu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, un par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. 

Arī Ventspilī, Kustes dambī, apturēts dzērājšoferis.

Citi pārkāpumi automašīnai netika konstatēti, tā bija tehniski labā stāvoklī, taču šoferim nebija arī tiesību, lai ar to pārvietotos. Vīrieša izelpā konstatētas 1,8 promiles alkohola.

Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām un atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. 

Naudas sods par "plikām" riepām – no 15 līdz 55 eiro

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

VP norādīja, ka arī turpmāk veiks šāda veida pārbaudes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti