Rindu mazināšanai pašvaldību bērnudārzos piešķir 16 miljonus eiro auklīšu pakalpojumam

Valdība otrdien piešķīra naudu pašvaldībām privātā pirmsskolas izglītības pakalpojuma un bērnu uzraudzības jeb auklīšu pakalpojuma iegādei, lai mazinātu rindas pašvaldību bērnudārzos. Kopumā 16,27 miljonus eiro piešķirs no Eiropas Savienības (ES) fondiem, bet pašvaldībām ir jānodrošina līdzfinansējums. 

"Jaunā iniciatīva kalpos ne tikai pašvaldību budžeta izdevumu mazināšanai, bet arī būs drošs atbalsts jaunajām ģimenēm, kam būtiski saskaņot savu darba un ģimenes dzīvi, kas ir iespējams, ja vecāku dzīvesvietas tuvumā ir pieejams kvalitatīvs bērnu aprūpes pakalpojums," norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

Kopējais pieejamais finansējums ir 19 140 000 eiro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) finansējums 16 269 000 eiro un pašvaldību – vismaz 2 871 000 eiro. Minimālais līdzfinansējums pašvaldībām ir 15%, izņemot Rīgas plānošanas reģiona pašvaldības, kurās tam jābūt vimaz 25%.

Atbalstu varēs saņemt pašvaldības, kurās ir bērni rindā uz vietu pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs.

Projektu iesniegumu atlasē paredzēts izmantot aktuālākos datus par rindu uz šā gada 1. oktobri. 

Lai nodrošinātu atbalstu iespējami vairāk ģimeņu un bērnu, atbalsta nosacījumi paredz maksimālās projekta  izmaksas uz vienu bērnu mēnesī – 364 eiro, kā arī to, ka pakalpojums vienam bērnam būs pieejams ne ilgāk kā trīs gadus.

Tādējādi plānots, ka kopumā atbalstu varēs saņemt vismaz 1239 bērni. 

Bērnu pieskatīšanas pakalpojumu sniedzējus pašvaldības izvēlēsies iepirkuma rezultātā. Izvēlētajiem pakalpojumu sniedzējiem jābūt reģistrētiem Izglītības iestāžu reģistrā vai Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrā. 

Nodrošinot privātos pirmsskolas izglītības pakalpojumus, atbalsts paredzēts to sniegšanai nepieciešamajam atalgojumam, mācību līdzekļiem un materiāliem, sakaru, komunālajiem un informācijas tehnoloģiju pakalpojumiem, remontdarbiem un iestāžu uzturēšanas pakalpojumiem, īrei un nomai mācību telpu nodrošināšanai, dažādām precēm, inventāram un citām izmaksām saskaņā ar noslēdzamajiem pakalpojumu līgumiem, informēja ministrijā.

Auklīšu jeb bērnu uzraudzības pakalpojumu nodrošināšanai atbalsts paredzēts  atalgojumam, mācību līdzekļiem un materiāliem. 

Projektu atlasē priekšroka tiks dota projektiem, kuros pakalpojumu nodrošināšanai tiks plānots mazāks ESF+ finansējums uz vienu bērnu mēnesī, bērnu pieskatīšanas pakalpojumi vismaz 1–3 gadus tiks sniegti iespējami vairāk bērnu, kā arī tiks paredzētas priekšrocības pirmsskolas vecuma bērniem no sociāli un ekonomiski mazaizsargātajām personu grupām. 

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra kā ES fondu sadarbības iestāde projektu iesniegumu atlasi plāno izsludināt novembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti