Pēc izteikumiem par krievu valodas mācību materiāliem VISC pārtraucis darba attiecības ar vecāko eksperti Kursīti

Valsts izglītības satura centrs (VISC) pārtraucis darba attiecības ar VISC vecāko eksperti Ritu Kursīti. Tas noticis pēc Kursītes 25. septembrī sniegtās intervijas Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma", kurā viņa izklāstīja savu viedokli par krievu valodas mācību materiāliem 9. klasei, kas pēc sabiedrības pausta sašutuma izņemti no lietošanas skolās.

Intervijā Latvijas Televīzijai Kursīte pauda savu viedokli par krievu valodas mācību materiāliem 9. klasei, kuros attēlotas meitenes, apgūstot militāro jomu Krievijā, apmaiņas studentes dzīve ar Kremli fonā un citi piemēri. Tie raisīja lielu sašutuma vētru sociālajā vietnē "X", un no iestādes tika pieprasīti skaidrojumi.

"Ja mēs visu aizliegsim, kas ir saistīts ar Krieviju, un neizmantosim vairs iespēju mācīties arī krievu valodu, tad mēs tā kā informācijas vakuumā dzīvosim. Tikpat labi, ja mēs parēķinām, cik gadu atpakaļ bijām Vācijas pakļautībā, vai tas nozīmē, ka mēs vācu valodu arī tagad nemācāmies? Mācāmies!" toreiz pauda Kursīte.

Garākā intervijā eksperte skaidroja, ka tēmas ir dažādas. Uzdevumā par militāro izglītību iekļauta arī Latvijas Jaunsardze, bet apmaiņas programma, kur fonā redzams Kremlis, esot starptautiska. Pedagogi tēmas drīkst brīvi izvēlēties.

Materiālus no skolām izņēma, bet ekspertei lūdza skaidrot savus izteikumus. VISC uzsvēra, ka nepiekrīt Kursītes personīgajam viedoklim un to neatbalsta, un tas nav VISC oficiālais viedoklis.

KONTEKSTS:

Pēc vecāku sašutuma no lietošanas skolās septembrī tika izņemti kompetenču izglītības materiāli 9. klasei krievu valodas apguvei. 

Iepriekš no aprites tika izņemti arī metodiskie materiāli par seksuālo izglītību. Saistībā ar šiem materiāliem izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") izdeva rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atstādināt no amata Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāju Lieni Voroņenko.

Notikušais licis VISC pagaidu vadībai uzdot vērtēt visus mācību materiālus, kā arī izstrādāt skaidru metodiku, kā šie materiāli no izgatavošanas nonāk līdz lietošanai skolās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti