Dienas ziņas

Cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem vēlas vairāk iesaistīt darba tirgū

Dienas ziņas

Vētrā visvairāk cietuši Zemgales meži

Notiek glābšanas darbu mācības būvobjektā

VUGD mācībās būvobjektā Krasta kvartālā pārbauda operativitāti un rīcību neikdienišķās situācijas

Būvniecības uzņēmuma "Bonava Latvija" ārkārtas situācijas mācībās sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) ceturtdien, 10. augustā, tika izspēlēts scenārijs, kur jaunbūves septītajā stāvā izcēlies ugunsgrēks ar cietušu personu, kā arī cietušas personas glābšana no ceļamkrāna vairāku desmitu metru augstumā.   

Būvobjektos nelaimes gadījumi notiek, bet nevarētu teikt, ka tie ir plaši izplatīti. Piemēram, salīdzinot ugunsgrēku statistiku, ugunsgrēku skaits dzīvojamās ēkās vidēji gadā ir ap 1700–1800, taču būvobjektos pagājušajā un aizpagājušajā gadā — katrā pa 19 gadījumiem.

Ceturtdien mācībās Rīgā, "Krasta kvartālā", Grēdu ielā tika izspēlēta būvuzņēmuma gatavība reaģēt krīzes situācijās un testētas arī glābēju prasmes šādos apstākļos.

"Liels sarežģījums pašos būvobjektos ir tas, ka apkārt ļoti daudz būvmateriālu atrodas, viss ir diezgan haotiski izmētāts, iekšā telpās atrodas stalažas, pa ceļam traucē pārvietoties visādi būvmateriāli," skaidroja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes dienesta nodaļas vecākais inspektors Kristaps Kalvāns.

Tika izspēlēti divi scenāriji — ugunsgrēks jaunbūves septītajā stāvā ar cietušu personu un samaņu zaudējis darbinieks ceļamkrānā. Darbinieki, kas tobrīd objektā pildīja savus pienākumus, iepriekš par mācībām brīdināti netika.

"Tas, ko mēs redzējām, pirmais, cilvēkiem pašiem jāapzinās – ja ir krīzes situācija, tev ir jāiet evakuēties, tu nevari domāt: "Ā, varbūt šīs ir tikai mācības, es to nedarīšu." Nu tā attieksme pret to visu, jo tu nekad nevari zināt, vai šīs ir mācības vai tā ir reāla situācija," norādīja būvuzņēmuma "Bonava Latvija" valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš.

Tika pārbaudītas būvniecības darbinieku savstarpējās komunikācijas spējas — kā viņi apmainās ar informāciju, kā pārbauda, vai visi cilvēki ir evakuētu, un kā pilda krīzes plānu.

Ugunsdzēsēji pārbaudīja savu operativitāti apstākļos, ar kādiem ikdienā bieži nesaskaras, piemēram, cilvēka glābšana no ceļamkrāna.

"Šīs dienas mērķi tika sasniegti, mācības novadītas sekmīgi, bez incidentiem un bez nekādiem lieliem šķēršļiem," pastāstīja Kalvāns.

Tāpat kā glābšanas dienestā, arī uzņēmumā mācības vērtē pozitīvi, jo ir atklātas vietas uzlabojumiem darba drošībā, konkrēti — evakuācijā.

"Šī ir lieta, kas droši vien ir svarīga ne tikai šeit, objektā, bet vispār. Ja mēs dzirdam trauksmi, esot vienalga kur – birojā, lielveikalā, objektā –, mums ir jāevakuējas un pēc tam var skatīties, kā turpināt lietas," uzsvēra Kļaviņš.

Pēc mācību secinājumu izvērtēšanas drošības plāns tiks pilnveidots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti