Panorāma

ES lielākajās valstīs labus rezultātus prognozē labējiem

Panorāma

Panorāma

Vērtēs CVK darbu EP vēlēšanu nodrošināšanā

Vērtēs CVK darbu Eiropas Parlamenta vēlēšanu nodrošināšanā

Centrālā vēlēšanu komisija vadās pēc likumā paredzētā, uzsver komisijas vadītāja Kristīne Saulīte, noraidot atsevišķu politiķu pārmetumus, ka vēlēšanu rezultāti tika paziņoti diennakti pēc iecirkņu slēgšanas. To, kā vēlēšanas tika organizētas un kā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) tika galā ar saviem pienākumiem, jau drīzumā vērtēs Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.

Centrālās vēlēšanu komisijas locekļiem šoreiz nebija iespējams sekot līdzi, kā no iecirkņiem saskaitītās balsis  datorprogramma apkopo un nosaka  Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus. Tas izsauca atsevišķu komisijas locekļu un partiju iebildumus, pārmetot procesa necaurspīdīgumu.  

"CVK darbam ir jābūt visu tās locekļu iekļaujošākam. Lai gūtu pilnu pārliecību par vēlēšanu norisi, ir nepieciešama ciešāka iekļaušana, šajās vēlēšanās tas nebija labais tonis," uzskata ekonomikas ministrs Viktors Valainis (Zaļo un zemnieku savienība).

Tikmēr CVK priekšsēdētāja Kristīne Saulīte uzsver, ka pilnīgi visiem tās pārstāvjiem bija iespēja novērot vēlēšanu gaitu un balsu skaitīšanu iecirkņos. Saulīte norāda – ja ir vēlme agrāk uzzināt ievēlēto vārdus, tad jāmaina likums. 

"Es saprotu, ka tā neapmierinātība varētu būt, jo nevarēja agrāk uzzināt rezultātus. Mēs strādājam tā, kā to paredz likumdošana. Ir akts, kas nosaka, ka informāciju nedrīkst izpaust, kamēr nav aizvēries pēdējais balsošanas iecirknis Eiropas Savienībā," skaidroja Saulīte.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs informēja, ka Saulīte jau drīzumā tiks aicināta uz viņa vadīto komisiju, lai pārrunātu aizgājušo vēlēšanu gaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti