Dienas ziņas

112 var sazvanīt arī ar citām ciparu kombinācijām

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Liepājā daļa skolēnu sāk atteikties no krievu valodas apguves

Liepājā daļa skolēnu sāk atteikties no krievu valodas apguves

Liepājā reģistrēti 26 skolēnu iesniegumi par atteikšanos no krievu valodas kā otrās svešvalodas. Šobrīd vairāk nekā pusē Latvijas skolu gandrīz 86 tūkstoši skolēnu kā otro svešvalodu mācās krievu valodu. Liepājā uzskata, ka to aizstāt ar citas svešvalodas apguvi nebūs problēmu.

Oficiālu datu par to, cik skolēni atteikušies no krievu valodas apguves, Liepājas Izglītības pārvaldei nav, bet sarunas bijušas ar pāris skolām.

Liepājas Oskara Kalpaka vidusskolā saņemts viens iesniegums par krievu valodas apguves pārtraukšanu 4. klasē. Pašlaik šajā skolā krievu valodu mācīties izvēlējušies aptuveni 60% skolēnu, un to pasniedz divas skolotājas. Skolas vadība gan nesaskata problēmu nākotnē audzēkņiem nodrošināt vācu valodas vai kādas citas svešvalodas apguvi.

"Ir kolēģi, kuri var mācīt vācu valodu un kuri šobrīd varbūt māca citus mācību priekšmetus, jo specifika ir tāda, ka skolotājiem ir ne tikai viena kvalifikācija, kas pie mums strādā," stāstīja Liepājas Oskara Kalpaka vidusskolas direktors Gints Ročāns.

Šobrīd katrā Liepājas skolā ir nodrošināta kāda cita otrā svešvaloda bez krievu valodas, piemēram, vācu, spāņu vai franču valoda. Liepājas Izglītības pārvaldē uzskata, ka krievu valodas skolotājiem ir vairākas iespējas palikt izglītības sistēmā. 

"Skolotāji strādā par skolotāju palīgiem, darba trūkums viņiem nedraud noteikti un iesaiste izglītības procesā turpināsies. Protams, ka skolotāju izvēle ir, vai apgūt vēl kādu svešvalodu un turpināt kā citas valodas skolotājiem," teica Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Inga Ekuze.

No visām Latvijas skolām – 629 izglītības iestādēm – 512 mācās krievu valodu kā otro svešvalodu.  

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aptaujā atklājusi, ka vairumā gadījumu izglītības iestādes jau vienojušās ar krievu valodas skolotājiem par pāriešanu uz citu pozīciju. Pārdesmit skolas arī norādījušas, ka krievu valodas skolotāji nolēmuši atgriezties universitātē un iegūt kādu citu kvalifikāciju. 

"Atteikšanās no krievu valodas mums izņem daļu cilvēkresursu. Notiek ļoti mērķtiecīgs darbs, lai mēs gatavotu arvien vairāk svešvalodu skolotāju, lai uzrunātu šajā nozarē kādus tulkus iegūt pedagoģisko kvalifikāciju," pastāstīja IZM parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga ("Jaunā Vienotība").

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāti nesen izveidojusi programmu, lai palīdzētu krievu valodas skolotājiem vieglāk pārkvalificēties uz kādu citu mācību priekšmetu. Vēl nākamajā mācību gadā skolēni varēs izvēlēties krievu valodu kā otro svešvalodu, bet pēc tam jaunas klases vairs netiks veidotas. Līdz 21. jūnijam pamatskolēni vēl var atteikties no krievu valodas apguves jau nākamajā mācību gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti