Panorāma

"Rail Baltica" pirmā kārta Baltijai izmaksās 15,3 miljardus

Panorāma

Panorāma

Sedā viena no zemākajām aktivitātēm Latvijā

Eiroparlamenta vēlēšanas: Sedā viena no zemākajām aktivitātēm Latvijā 

Vidzemē, Sedā, balsotāju aktivitāte bija viena no zemākajām Latvijā un arī rezultāti stipri atšķiras no valsts kopējiem. Tur 24% balsi atdevuši par "Apvienību Jaunlatvieši", otrajā vietā ar 14% jeb 22 balsīm ir "Jaunā Vienotība" un trešajā vietā ar 16 balsīm jeb 10% ir "Suverēnā vara". 

Seda, kas atrodas 30 minūšu braucienā no Valmieras, ir kā iekonservējusies – tajā joprojām ir redzamas dzeltenas Staļina laika mājas. Uz ielas sastaptie cilvēki ir nerunīgi – pārsvarā viņi steidzīgi atrunājas, ka balsot nav gājuši, vai met ar roku un vairās no kameras. 


         Sedas iedzīvotāja: "Nē, nepiedalījos."

         Latvijas Televīzija: Kāpēc nepiedalījāties?

         Sedas iedzīvotāja: "Es nezinu, neesmu par to domājusi."


         Indāns, Sedas iedzīvotājs: "Es jau vecs cilvēks. Būtu jauns.. Man 80 vairāk gadu."

         Gaļina, Sedas iedzīvotāja: "Ko nozīmē, par ko es balsoju? Par ko es balsoju, neteikšu, bet balsoju par to, lai galu galā būtu kārtība gan Latvijā, gan Eiropā un lai visādi tādi LGBT un nešķīsteņi neeksistētu, lai tas beigtos Eiropā un lai atgrieztos normālas cilvēcīgas attiecības."

          Jānis, Sedas iedzīvotājs: "Nepiedalījāmies. Nebija laika."

          Sedas iedzīvotāja: "Kāda jēga piedalīties, ja viņi paši par sevi izvēlas?"


Sedas vēlēšanu iecirkņa pārstāve Iveta Ence saka – šogad aktivitāte bijusi pat lielāka nekā iepriekšējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet jāņem vērā arī tas, ka pilsētā dzīvo ļoti daudz dažādu tautību cilvēku. 

"Kopējā sajūta, ka iedzīvotāji ir ļoti dažādi domājoši. Iedzīvotāji balsojuši gandrīz par visiem sarakstiem, un ir arī ļoti krasi atšķirīga politiskā nostāja," stāsta Ence.

Viņa arī pieļauj, ka

viens no iemesliem, kāpēc vairums balsojuši par "Apvienību Jaunlatvieši", ir tas, ka tas bija vienīgais politiskais spēks, kas šeit ieradies pirmsvēlēšanu laikā.

Politisko norišu vērtētāja Laura Minskere uzskata – tā ir politiķu nolaidība ignorēt šādas vietas. 

"Tas ir pamatu pamats partijām runāt ar savu vēlētāju, nevis tikai caur "TikTok" un citiem sociālajiem kontiem, bet arī klātienē," norāda SIA "Mediju tilts" valdes priekšsēdētāja Laura Minskere.

Tomēr izcelt Sedu kā īpašu vietu, kurai tagad jāpievērš valstiska mēroga uzmanība, arī neesot pamata. "Pilnīgi pietiek ar vienu aktīvu cilvēku, kas pārliecina vēl savus paziņas, lai rezultāts būtu tāds," viņa piebilst.

Sedā šobrīd dzīvo nedaudz vairāk par tūkstoti iedzīvotāju, no kuriem daļa ir pensijas vai pirmspensijas vecumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti