VIDEO: «Politiķu cepiens». Uz skatuves Ijabs, Petraviča, Šmits un Čakša

Kā katru gadu, sarunu festivāls "Lampa" sestdienas vakarā, no pulksten 21.15 līdz 22.45, noslēdzās ar kulmināciju – "Politiķu cepienu", ko varēja vērot gan klātienē Cēsu pils parkā, gan arī tiešraidē.

Formula nemainīga: četri drosmīgi politiķi, četri asprātīgi cilvēki – komiķi Rūdolfs Kugrēns un Edgars Bāliņš, dramaturģe Anete Konste un aktieris Jānis Kronis, kā arī vakara konferansjē – Jānis Skutelis.

"Politiķu cepienā" piedalās 14. Saeimas deputāte un bijusī labklājības ministre Ramona Petraviča ("Latvija pirmajā vietā"), izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība"), zemkopības ministrs Didzis Šmits ("Apvienotais saraksts") un Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs ("Latvijas attīstībai").

"Es pats sevi cepinu par to, ka ļāvos pierunāties dalībai "Lampas" "Cepienā"! Gaļu uzgrilēt man neatliek laika, bet, lūk, ļaut, ka cepina mani – laipni lūdzu!" par savu dalību "Cepienā" ironizēja zemkopības ministrs Didzis Šmits.

Ramona Petraviča atzina, ka piekritusi dalībai sarunu festivālā "Lampa", jo apzinās, ka būs gards materiāls kritiķiem: "Tomēr tas palīdzēs lauzt stereotipus par sievietēm labākajos gados un viņu izskatu, politiķu imidžu un sievietes lomu politikā. Mani vērtē pēc izskata, bet esmu viena no piecām aktīvākajām sievietēm debatētājām Saeimas sēdēs! Mūsdienās liberālisms ir kļuvis konservatīvs un aizspriedumains, tad nu tā būs iespēja lauzt mītus un parādīt, ka politiķis – sieviete var būt labi kopta, aktīva un drosmīga, iedrošinot daudzas sievietes pēc 50 gadiem uzdrīkstēties mainīt savu dzīvi. Kāpēc sievietes pēc 50 gadiem nedrīkstētu dzīvot no aizspriedumiem tikpat brīvu dzīvi kā sieviete starp 20 un 35 gadiem?"

Arī Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs festivālam ir gatavs: "Reizēm cepinu sevi par zinātnieku nerakstītā baušļa pārkāpšanu: ornitologiem nebūs iekārot kļūt par putniem, ihtiologiem – par zivīm, bet politologiem... nu, jūs paši varat iedomāties, par ko."

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša par savu "cepināšanu" sacīja: "Saka, ka profesionālās iemaņas zūd pēdējās. Pat iekāpjot politiķa kurpēs, katrai problēmai vienmēr ir uzlikta diagnoze un augonis izgriezts līdz saknei. Vai tas citiem patīk? Nē. Par to arī cepos."

Par sarunu festivālu "Lampa"

Sarunu festivāls "Lampa" ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Sarunu festivāls "Lampa" ir liela mēroga iniciatīva, atvērta platforma, kuras saturu veido vairāk nekā 300 organizāciju un aktīvu indivīdu, kopīgiem spēkiem radot vietu, kur brīvā, nepiespiestā gaisotnē apmainīties ar viedokļiem un cieņpilnā veidā diskutēt par sabiedrībā aktuālām tēmām. Ikvienam ir iespēja pieteikt un organizēt savu pasākumu festivālā. Festivāla mājvieta ir Cēsu pils. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti