Panorāma

ĀM: Avenam un Fridmanam noteiktās sankcijas aizvien ir spēkā

Panorāma

Panorāma

Krišjānis Kariņš (JV): Aizstāvēju valsts intereses

Kariņš par gatavību uzņemties atbildību: Man nav neērti par to, ko esmu darījis

Bijušajam premjeram Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") trešdien, 10. aprīlī, bija pēdējā diena ārlietu ministra amatā. Valsts kontroles secinājumus viņš komentēšot, kad būšot iepazinies ar revīzijas ziņojumu, un trešdien žurnālistiem viņš nebija sasniedzams.

Intervijai Latvijas Televīzijai Kariņš piekrita otrdien – dienu pirms tika publiskoti secinājumi.

Uz jautājumu, vai iepazinies ar Valsts kontroles ziņojumu, Kariņš atbildēja noraidoši. Bet uz jautājumu, vai ir gatavs uzņemties atbildību par lidojumiem, politiķis uzsvēra: 

"No mana viedokļa raugoties, esmu darījis visu, lai aizstāvētu mūsu valsts intereses. Man nav neērti par to, ko esmu darījis. Vai sistēmā ir pilnveidojamas lietas, es to pieļauju. Tagad tas ir kā sports, kur visi mēģina izteikties. Mūsu valstī, mums ir jāsaprot, ja gribam, lai mūs sadzird, mums ir jākustas divreiz ātrāk. Ja gribam, lai mūsu balsi sadzird starptautiski, ir jābūt divreiz skaļākiem. Dievs dod, ka tā balss nenozūd no skatuves."

KONTEKSTS:

Veicot bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo lidojumu revīziju, Valsts kontrole secinājusi, ka nelikumīgi no valsts budžeta izlietoti vismaz 221 566 eiro, bet vēl vismaz 323 688 eiro no Eiropas Savienības (ES) Padomes līdzekļiem izlietoti neekonomiski. Revīzijā gan nebija iespējams konstatēt konkrētus atbildīgos, kuri pieņēmuši lēmumus par speciālo lidojumu izmantošanu premjerministra un delegācijas ārvalstu komandējumos, tāpēc to vērtēs tiesībsargājošās iestādes.

Saistībā ar Kariņa lidojumiem uz dienesta pārbaudes laiku atstādināts Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tikmēr Valsts kanceleja, Valsts kontroles revīzijas publiskošanas dienā komentējot iesaistīto pušu atbildību, norādīja, ka izvēli par komandējuma vajadzībām nepieciešamo transportu ir izdarījis un pasūtījumu veicis tieši Ministru prezidenta birojs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti