Izsludina 210 miljonu eiro vērto Rīgas ielu uzturēšanas konkursu

Rīgas pašvaldība atklātā konkursā meklē Rīgas ielu ikdienas uzturēšanas darbu veicējus nākamajiem pieciem gadiem. Iepirkums sadalīts četrās lotēs, un paredzams, ka maksimālā kopējā līgumcena visām četrām lotēm ir 210 miljoni eiro bez PVN.

Patlaban ielu uzturēšanas darbus Rīgā veic "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". 

Par katru no iepirkuma lotēm slēgs atsevišķu līgumu, izvēloties pretendentu, kas atbilst kvalifikācijas prasībām un piedāvā saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu. Saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu noteiks, ņemot vērā zemāko vērtēto cenu. 

Pašvaldība uzsvēra, ka

konkurences paplašināšanai pretendenti piedāvājumu varēs iesniegt tikai uz divām lotēm un līguma slēgšanas tiesības varēs piešķirt ne vairāk kā par divām lotēm.

Paredzams, ka maksimālā kopējā līgumcena visām četrām lotēm ir 210 miljoni eiro bez PVN.

Lai paplašinātu konkurenci un piesaistītu vairāk kvalitatīvu pakalpojumu sniedzēju, salīdzinājumā ar iepriekšējo iepirkumu ieviestas vairākas izmaiņas, norādīja pašvaldībā. Attiecībā uz nolikuma prasībām ir izmainīts sadalījums lotēs – no divām uz četrām lotēm. Brīvo finanšu līdzekļu pieejamība, lai sāktu darbus bez avansa saņemšanas no pašvaldības, pretendentiem samazināta no 20% uz 15% katras lotes līguma summai. Pretendenta un speciālistu pieredzes iegūšanas periods palielināts no trim uz desmit gadiem, bet pretendenta kvalifikācijas prasības atvieglotas.

Tāpat būtiski samazināti pieredzes apliecināšanai prasītie darbu apjomi un ielikts labvēlīgāks nosacījums, ka pieredzei jābūt iegūtai nevis viena līguma ietvaros, bet 12 mēnešu periodā, savukārt

attiecībā uz ielu uzturēšanas darbiem tiek prasīts vairāk speciālistu un mūsdienīga tehnika.

Specifikācijas ir arī papildinātas ar prasībām par gājēju pāreju zonu krustojumos (tekņu zonas) uzturēšanu ziemā, ar prasībām 3. kategorijas ielu tīrīšanai – noteiktas dežūras 3. kategorijas ielām, un prasībām sniega tīrīšanai – pēc pasūtītāja norādījumiem sniegam jābūt notīrītam 24 stundu laikā. Tāpat specifikācijas ir papildinātas ar prasībām smilts savākšanai – ielu un laukumu smilts izvešana ir vienreizējs pasākums pēc ziemas sezonas beigām.

Iepirkuma līgumu paredzēts slēgt uz laiku ne ilgāku par pieciem gadiem.

Iepirkuma pretendenti piedāvājumus var iesniegt līdz 14. maija plkst. 10.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti