Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Kāda ir ilgtermiņa vīzija par "Stūra mājas" nākotni un muzeju tajā?

Šodienas jautājums

Zīmju valodā. Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Kurš atbildīgs par speciālo avioreisu izmantošanu?

Ekspremjera Kariņa biroja vadītājs: Par avioreisiem gala vārds bija premjeram

Skaidrojot, kā Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") premjerēšanas laikā izvēlēti speciālie avioreisi, kuru pasūtīšanā pēc Valsts kontroles secinājumiem vismaz 250 000 eiro izmantoti nelikumīgi, Kariņa biroja vadītājs Jānis Patmalnieks ("Jaunā Vienotība") LTV raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja, ka gala lēmumu pieņēma premjers.

Viņš pauda, ka pats tikai "organizēja premjera kalendāru", organizēja darba kārtību, bet par konkrētiem lidojumiem un to, vai izmantot komercreisus vai speciālos avioreisus, esot lēmuši citi biroja darbinieki, kurus viņš nenosauca vārdā.

Patmalnieks arī sacīja, ka gala lēmums bijis premjera kompetencē.

"Mēs piedāvājām alternatīvas, kāds varētu būt kalendārs, kādi iekšpolitiskie un ārpolitiskie notikumi, kad jāizvēlas, vai jābūt Latvijā," klāstīja Patmalnieks.

Viņš uzsvēra, ka birojā tika vērtētas alternatīvas, izvēlēti piemērotāki varianti premjera darba kārtībai, un "visos gadījumos visi bija informēti".

Bet pēdējais vārds bija premjeram, pauda Patmalnieks.  

KONTEKSTS:

Veicot bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo lidojumu revīziju, Valsts kontrole secinājusi, ka nelikumīgi no valsts budžeta izlietoti vismaz 221 566 eiro, bet vēl vismaz 323 688 eiro no Eiropas Savienības (ES) Padomes līdzekļiem izlietoti neekonomiski. Revīzijā gan nebija iespējams konstatēt konkrētus atbildīgos, kuri pieņēmuši lēmumus par speciālo lidojumu izmantošanu premjerministra un delegācijas ārvalstu komandējumos, tāpēc to vērtēs tiesībsargājošās iestādes.

Saistībā ar Kariņa lidojumiem uz dienesta pārbaudes laiku atstādināts Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tikmēr Valsts kanceleja, Valsts kontroles revīzijas publiskošanas dienā komentējot iesaistīto pušu atbildību, norādīja, ka izvēli par komandējuma vajadzībām nepieciešamo transportu ir izdarījis un pasūtījumu veicis tieši Ministru prezidenta birojs.

Iepriekš Kariņš publiski uzsvēris, ka ir devies darba vizītēs un strādājis valsts interesēs, bet pats neiedziļinājās lidojumu organizēšanā, bet drīz pēc tam, kad Ģenerālprokuratūra sākusi un nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu finanšu līdzekļu izšķērdēšanu lielā apmērā saistībā ar Kariņa specreisiem, Kariņš demisionēja no ārlietu ministra amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti