Dienas ziņas

Lieldienās 32 kūlas ugunsgrēki

Dienas ziņas

Pašvaldībām trūkst vismaz 6000 vietu bērnudārzos

Ventā ķer maluzvejniekus

Vides inspektori reidā Ventā ķer maluzvejniekus un izņem neatļautus zvejas rīkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori Lieldienu brīvdienas pavadījuši darbā, jo no maluzvejnieki ķeršanai šis ir karstākais laiks. Šodien kopā ar Kuldīgas novada pašvaldības policijas inspektoriem tika pārbaudīta makšķerēšanas noteikumu ievērošana Ventā, licencētās makšķerēšanas posmā. Reidā izņemti neatļauti zvejas rīki un pieķerts viens makšķernieks, kas pārkāpis makšķerēšanas noteikumus.

Inspektori gan no VVD, gan Kuldīgas novada pašvaldības policijas apvienojuši spēkus un dodas reidā – tas ir licencētās makšķerēšanas posms Ventā no Kuldīgas tilta līdz Abavas ietekai Ventā. Jau vietā, kur tiek ielaista laiva, inspektori sastop divus makšķerniekus. Viktors Evarts braucis no Jūrmalas un te bijis jau piecos no rīta, citādi varot netikt pie vietas.

"Septiņas var ņemt, kaut kādus piecus, sešas, cik tur ir. Es mainīšu, kad lielākas būs, mainīšu un laidīšu mazās vaļā. Galvenais, ka tu vari pamakšķerēt," teica makšķernieks no Jūrmalas.

Inspektori pārbauda vairākas lietas, piemēram, vai ir iegādātas licences, vai ir makšķernieka karte.

Šobrīd ir līdaku nārsta laiks, tās ķert aizliegts. Tāpat ir noteikts zivju skaits, ko no konkrētām sugām drīkst paturēt. Tā, piemēram, licencētajā posmā ne vairāk par septiņām vimbām, taimiņam ir atsevišķa licence. Lašus paturēt nedrīkst.

"Licencētais posms ir tas, ko mēs pamatā pārbaudām. Tas ir tas, ko mēs cenšamies mazāk baudīt, jo Kurzemes pārvaldē iekšējos ūdeņos kā pamatdarbs - tas ir pieci inspektori mēs esam Kurzemē. Tā kā mums ir ļoti daudz ko darīt. Tur, kur licencētā, principā tā doma ir tāda, ka tur pārsvarā vajadzētu pievērst uzmanību tiem licences organizētājiem. Šajā gadījumā Kuldīgas novada pašvaldība," stāstīja VVD Kurzemes reģionālās vides pārlaldes Zvejas kontroles daļas galvenais inspektors Jānis Sprugevics.

Kuldīgas novada pašvaldības policijā atzina, ka pilsētas teritorijā makšķernieku pārbaudes iekļautas ikdienas reidu maršrutā. Šogad administratīvajai komisijai nosūtīti materiāli par trim pārkāpumiem.

"Šī ir tā vienreizēja iespēja kopā ar Valsts vides dienesta inspektoriem izbraukt pa Ventu, lai gūtu pieredzi no viņiem, viņi vairāk mums var pamācīt un paskaidrot, tieši kā pareizi rīkoties," teica Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns.

Inspektori atzina, ka makšķernieki arvien mazāk pārkāpj noteikumus. Tā, piemēram, šajā reidā no aptuveni 100 pārbaudītajiem protokols par noteikumu neievērošanu bija vienam makšķerniekam.

Viens, ieraugot inspektorus, aizbēga, viņa zvejas rīki tika izņemti, tomēr joprojām ir jācīnās ar maluzvejniekiem, tā arī šai reizē tika atrasti divi nēģu murdi, bet trīs, kuros bojā gājis arī bebrs, - Lielajā piektdienā.

"Kuldīga šobrīd ir tāds karstais punkts mums, jo vimbas dodas uz nārstu, tagad ir sakoncentrējušās pie rumbas. Arī Nabas ezeri - gan lielais, gan mazais, tas kanāls, kas savieno ar Ventu, tas tagad ir tāds karstais punkts, jo no pagājušās nedēļas nogalē tika izņemti 7 tīkli 400 metru kopgarumā un attiecīgi strādājam tur, kur tiešām ir pārkāpumi. Cik ir inspektori, tik arī strādā cilvēki," klāstīja VVD Kurzemes reģionālās vides pārvaldes Zvejas kontroles daļas vadītājs Ruslans Pečulis.

No 1. janvāra VVD zvejas un makšķerēšanas noteikumu ievērošanu iekšējos ūdeņos Kurzemē pārbaudījis 122 reizes. To laikā izņemti 47 dažādi zvejas un makšķerēšanas rīki, teju visi bezsaimnieka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti