Piemēro sabiedriskos darbus par homofobisku vēršanos pret «Riga Pride 2023» apmeklētājiem

Prokuratūra piemērojusi 200 stundas sabiedriskos darbus kādam vīrietim par homofobisku vēršanos pret "Riga Pride 2023" apmeklētājiem, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Atbilstoši apsūdzībai pērn 3.jūnijā vīrietis uz ielas pamanīja divus "Riga Pride 2023" pasākuma apmeklētājus, kas devās prom no pasākuma vietas Vērmanes dārzā.

Izjūtot nepatiku pret netradicionālās seksuālās orientācijas pārstāvjiem un uzskatot, ka abi gājēji ir homoseksuāli, apsūdzētais vienam no viņiem norāva no galvas ziedu vainagu, pēc kā sāka abus grūstīt, krieviski lamājoties un izsakot aizvainojošus homofobiskus izteicienus pret šīm personām un homoseksuāliem cilvēkiem kopumā.

Saistībā ar vīrieša agresīvo uzvedību tika izsaukta policija, taču vīrietis turpināja izteikt homofobiskus izteikumus arī pēc policijas ierašanās.

Minēto sodu vīrietim nāksies izciest, no darba brīvajā laikā bez atlīdzības veicot sabiedriski derīgu darbu pie Valsts probācijas dienesta noteiktā darba devēja. 

Sabiedriskā darba nepildīšanas gadījumā neizciestā soda daļa tiek aizstāsta ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, neizciestās četras sabiedriskā darba stundas rēķinot kā vienu brīvības atņemšanas dienu.

Par darbībām, kas vērstas uz naida vai nesaticības izraisīšanu atkarībā no personas dzimuma, vecuma, invaliditātes vai jebkuru citu pazīmju dēļ, tai skaitā seksuālās orientācijas, ja ar to radīts būtisks kaitējums vai ja tās saistītas ar vardarbību vai draudiem, ir paredzēta kriminālatbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti