Mūzikas akadēmija vēršas policijā saistībā ar pasniedzēju iespējamu uzmākšanos studentēm

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sestdien, 9. martā, ir vērsusies Valsts policijā saistībā ar Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Kultūršoks" izskanējušo informāciju par pasniedzēju uzmākšanos studentēm, informēja akadēmijā.

Akadēmijas rektors Guntars Prānis paziņojumā medijiem norādīja, ka, sadarbojoties ar tiesībsargājošām institūcijām, JVLMA darīs visu nepieciešamo iespējamo pārkāpumu un noziegumu izmeklēšanai.

JVLMA arī aicina visus iespējamos cietušos un aizskartās puses vērsties ar iesniegumiem pie jebkurām atbilstīgām personām vai institūcijām, kas var palīdzēt šī jautājuma risināšanā. 

"Tas var būt rektors, kāds no rektorāta biroja vai akadēmijas pasniedzējs; tās var būt tiesībsargājošās institūcijas, tiesībsargs; tie var būt trauksmes cēlēji," pauda akadēmijā.

Prānis sola personīgi rūpēties, lai neviens iesniegums nepaliktu bez atbilstīgas ievērības un rīcības un lai akadēmijas studenti saņemtu visu iespējamo aizsardzību. 

"Pasniedzējiem, kuri īsteno šādu neadekvātu rīcību pret saviem audzēkņiem, nav vietas nedz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, nedz Latvijas mūzikā," uzsvēra rektors.

KONTEKSTS:

LTV raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu JVLMA audzēkņu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos. Par vismaz vienu pasniedzēju saņemtas pat vairākas sūdzības. Ne visas studentes liecībās stāsta par neseniem notikumiem. Par atsevišķiem pasniedzējiem, kas joprojām turpina mācīt, akadēmijas vadība sūdzības ir saņēmusi gadiem.

"Kultūršoka" rīcībā ir pāridarītāju vārdi. Tos raidījums nolēmis vēl nepubliskot, jo pagaidām trūkst pierādījumu tiesas gadījumā. Taču "Kultūršoks" nodos visas meiteņu liecības Tiesībsarga birojam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti