Olainē par 7,7 miljoniem eiro būvēs ieslodzījuma vietu darbinieku mācību centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Olainē par vairāk nekā 7,7 miljoniem eiro būvēs mācību centru ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem, informēja Tieslietu ministrija (TM).

Ceturtdien, 9. martā, Ieslodzījuma vietu pārvalde parakstīja līgumu ar SIA "Pillar Contractor" par mācību centra būvniecību Olainē ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem. 

Jaunā Mācību centra būvniecību plānots pabeigt 12 mēnešos, lai tas durvis varētu vērt 2024. gadā.

Būvniecības līgumcena ir 7 700 476,08 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), no kuriem 85% jeb 6 545 404,67 eiro ir Norvēģijas valdības jeb Norvēģijas grantu finansējums, bet 15% jeb 1 155 071,41 eiro ir valsts budžeta finansējums.

Ar mācību centra ēkas uzbūvēšanu tiks uzsākts jauns posms ieslodzījuma vietās nodarbināto mācību procesā – ieslodzījuma vietu amatpersonām un darbiniekiem tiks nodrošināta iespēja mācīties darba specifikai piemērotās telpās, kā arī nodarbinātie tiks mācīti, izmantojot vairākas jaunas mācību programmas ar jaunu saturu, norādīja TM. Mācību centrs un jaunās mācību programmas ļaus nodrošināt cietumu amatpersonām un darbiniekiem specifiskas un daudzpusīgas zināšanas un prasmes, lai profesionālāk un kvalitatīvāk veiktu uzticētos darba pienākumus, kas veicinās lielāku sabiedrības drošību. 

Sākotnēji tika plānots, ka jaunais mācību centrs tiks atklāts jau 2023. gada pavasarī, taču 2022. gadā Ieslodzījuma vietu pārvaldei nācās lauzt līgumu par mācību centra būvniecību ar SIA "Velve". Esošais būvdarbu izpildītājs SIA "Pillar Contractor" tika izvēlēts atklāta konkursa rezultātā.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins norādīja: "Efektīvu soda izpildes politiku var īstenot tikai kvalificēts un psiholoģiski noturīgs personāls.  Personāla profesionālajai attīstībai ieslodzījuma vietu sistēmā pēdējos gados esam vērsuši pastiprinātu uzmanību, mērķtiecīgi plānojot gan mūsdienīgas un atbilstošas personāla mācību vides izveidi, gan arī atbilstoši pilnveidojot personāla mācību sistēmas saturu." 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti