Dienas ziņas

Rosina pastiprināt pašvaldību amatpersonu atbildību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Reidā pārbauda riepu protektorus

Policija reidā Kurzemē pārbauda riepu protektorus; pārkāpumi jau pirmajās stundās

Šajās dienās vairākās pilsētās Kurzemē Valsts policija (VP) kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbiniekiem veic reidus, lai pārbaudītu riepu atbilstību ziemas mainīgajiem laikapstākļiem. Lai arī ik gadu tiek runāts, ka ziemā nodilušas riepas nedrīkst būt, jo ar tām tiek apdraudēta gan paša, gan citu satiksmes dalībnieku drošība, pārkāpumi joprojām ir. Reida laikā Kuldīgā noteikumiem neatbilstīgas riepas bija sešām automašīnām, vienai no tām atņēma arī numurzīmes.

Reidi, kuros ceļu CSDD darbinieki pārbauda mašīnu tehnisko stāvokli uz ceļa, notiek visu gadu. Atbilstoši sezonai šoreiz lielāka uzmanība tiek pievērsta riepu protektora dziļumam, bet pamanīts tiek arī trokšņu līmenis un gaismas ierīču atbilstība.

Reidā Kuldīgā pārbaudīti transportlīdzekļi ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem. Tiem minimālais pieļaujamais riepu protektoru dziļums ir 4 milimetri. Vakara laikā pārbaudei apstādinātas vairāk nekā 200 mašīnas. 

Autovadītāja Anda: "Riepām ir liela nozīme pa slideniem ceļiem, tie apledojumi [rada bīstamību]. Man ir mazi bērni, es tāpēc pievēršu uzmanību tam, lai ar riepām viss kārtībā."
Autovadītājs Toms: "Vajag pārbaudīt. Citi ar "plikām" riepām braukā. Man bija tā, ka es ar plikām braucu un sasitu mašīnu, no tās reizes mācība."

Tomēr ne visi šoferīši bija tik lielu uzmanību pievērsuši riepu stāvoklim. Pārkāpumus konstatēja jau reida pirmo divu stundu laikā,

norādīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa jaunākā inspektore Ginta Kārkliņa:

"Līdz šim ir konstatēti trīs pārkāpumi. Visām trim mašīnām ir izņemtas tehniskās apskates, divām mašīnām ir iedotas mēneša lapas – līdz mēnesim ir jāiziet tehniskā apskate. Vienam transportlīdzeklim ir atņemtas numura zīmes."

Visa reida laikā Kuldīgā neatbilstošas riepas bija sešiem transportlīdzekļiem. Pieciem protektora dziļums bija ap trīs milimetriem. Tiem mēneša laikā jāiegriežas CSDD uzrādīt, ka ir uzliktas piemērotas riepas, bet vienam auto ar 2,4 milimetru protektoru dziļumu, kā jau minēts, atņemtas numura zīmes un liegta tālāka kustība. 

Konkrētās automašīnas vadītājs Guntars pastāstīja, ka auto pieder uzņēmumam:

"Droši vien pats rīt atbraukšu šim transportam pakaļ. Šis ir uzņēmuma transportlīdzeklis. Tiek izmantots un nav sekots līdzi, paši esam vainīgi. Ne jau tikai uzņēmums, bet paši šoferi vainīgi, godīgi sakot."

No Valsts policijas puses visi seši šoferi tikuši pie brīdinājumiem. 

CSDD Tehniskā departamenta pārstāvis Uldis Zandbergs tikmēr uzsvēra, ka visi šo transportlīdzekļu vadītāji ir potenciāli avārijas izraisītāji: "Jo mums vienā vakarā atkusnis, nākamajā rītā ir ledus, un skaidrs, ka ar šādām riepām transportlīdzeklis ir bīstams. Viņi ir, iespējams, tikpat bīstami, kā katrā šādā reidā mums gadās arī kāds transportlīdzekļa vadītājs alkohola reibumā. Šodien Ventspilī ar 1,8 promilēm."

Reida laikā uzmanība tiek pievērsta arī tām mašīnām, kuru riepas ir atbilstošas minimālajai robežai – četriem milimetriem. Kuldīgā tādu bija 25. Vadītāji par to tiek brīdināti, jo var gadīties, ka ziemas laikā riepas kļūst neatbilstošas drošai braukšanai.

CSDD uzsver, ka statistika ik gadu ir līdzīga, bet mazinājies to auto skaits, kas satiksmē piedalās ar šo minimālo pieļaujamo riepu protektoru milimetru dziļumu. 2022. gadā tādu bija 360, bet pērn par simtu mazāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti