Šodien un rīt notiek «Silto drēbju dienas» – iespēja ziedot grūtībās nonākušajiem

Šodien un rīt tirdzniecības centros "Spice" un "Akropole Alfa" notiek labdarības akcija "Silto drēbju diena". Tās laikā ikviens ir aicināts ziedot siltās drēbes grūtībās nonākušajiem līdzcilvēkiem un kara bēgļu ģimenēm no Ukrainas.

Šodien un rīt notiek «Silto drēbju dienas» – iespēja ziedot grūtībās nonākušajiem
00:00 / 02:56
Lejuplādēt

Šādu akciju "Ziedot.lv" rīko otro gadu, un pērn tās laikā saziedoja 100 tonnu ar siltajām drēbēm, kas bija liela un nozīmīga palīdzība ļoti daudziem cilvēkiem.

"Tagad ir ziema, pie mums nāk ļoti daudz cilvēku, bet nav silto drēbju, diemžēl," Latvijas Radio sacīja Tatjana, kura jau ceturto gadu strādā labdarības noliktavā "Svētā Jāņa Palīdzība". Noliktava patiešām ir visai patukša, tajā galvenokārt redzamas vasaras un rudens drēbes un apavi.

"Ir svārciņi, T-krekliņi, jakas, bet tagad ļoti vajadzīgas tieši ziemas drēbes – gan bērnu, gan pieaugušo – kombinezoni, mēteļi, cepures, šalles, arī segas, pledi," viņa norādīja.

Tatjana pauda, ka labdarības noliktavā pēc palīdzības vēršas cilvēki ne tikai no Rīgas, bet no visas Latvijas. Pērn bija iespēja palīdzēt ļoti daudzām trūcīgām ģimenēm, jo ziedojumu ar ziemas mantām bija ļoti daudz. Arī šogad cilvēki, kam vajag atbalstu, zvana un interesējas, bet – kamēr noliktava ir tukša – viņiem diemžēl ir jāatsaka.

Četrus gadus noliktavā strādājot, viņa ļoti labi zina, cik svarīgs šis atbalsts ir gan daudziem Latvijas cilvēkiem, gan nu jau otro gadu arī Ukrainas kara bēgļiem.

Bieži vien viņa uzklausa arī klientu dzīvesstāstus un dažkārt uztur arī regulāru saziņu ar viņiem, lai sniegtu palīdzīgu roku, ja tas atkal kādā brīdī ir nepieciešams.

Īpaši liels prieks esot sagādāt visu nepieciešamo jaunajām māmiņām un viņu mazulīšiem.

Tatjana ļoti cer, ka arī šogad akcija "Silto drēbju dienas" liks cilvēkiem sarosīties ziedot, un noliktava atkal pildīsies ar visu ziemai nepieciešamo.

Pērn akcijai bija ļoti labi rezultāti, apliecina arī "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta: "Pagājušajā gadā atsaucība bija vienkārši fenomenāla. Mēs savācām ļoti daudz apģērba. Bet, jāsaka, ka mēs mēneša laikā arī to izdalījām. Tas tikai pierādīja to vajadzību".

Lai atgādinātu par šo vajadzību, "Ziedot.lv" jau otro gadu rīko akciju "Silto drēbju dienas". Dimanta teica: "Labdarības noliktavās visā Latvijā trūkst silto drēbju. Droši vien, tas ir tāpēc, ka mēs reizēm neaizdomājamies, ko darīt ar mūsu nemīlētajiem mēteļiem, džemperiem, jakām, cepurēm, kuras it kā ir labas, bet mēs nekad tās nevelkam un arī žēl mest ārā. Tad, lūk, cilvēki ir aicināti tās noziedot. Noziedot jebkurai labdarības noliktavai visā Latvijā. Bet – ja grib, sestdien un svētdien tieši "Silto drēbju dienās", tad tirdzniecības centrā "Spice" un tirdzniecības parkā "Alfa Akropole" ir jāmeklē "Silto drēbju dienu" stends un tajā jānoziedo lietas, kam ir vēlme dot otru dzīvi".

Siltās drēbes uz tirdzniecības centriem var vest šodien un rīt laikā no plkst. 12 līdz 18.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti