Dienas ziņas

Jauniešus aicina pieteikties kiberdrošības sacensībām

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Nepieciešami skaidri kritēriji par somu pārbaudēm skolās

Skolu direktori: Nepieciešami skaidri kritēriji par skolēnu somu pārbaudēm 

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs rosina ļaut skolu direktoriem pārbaudīt audzēkņu somas, lai veicinātu drošu vidi izglītības iestādēs. Liepājā šādu ideju atbalsta, tomēr norāda – jābūt precīziem kritērijiem, kad direktori to drīkst darīt. Skolu vadītāji arī uzskata, ka šīs izmaiņas varētu mazināt apreibinošo vielu ienešanu izglītības iestādēs.

Visbiežāk skolēni somās bez mācību līdzekļiem nēsā arī tabakas izstrādājumus, alkoholu vai asus priekšmetus, novērots vairākās Liepājas skolās. Liepājas Valsts tehnikuma vadība uzskata, ka prezidenta iniciatīva varētu veicināt drošāku vidi skolā, bet joprojām esot daudz neskaidrību, kā tas darbotos dzīvē. 

"Ja būtu noteikts stingrs regulējums tam, kuros gadījumos aizdomas ir pamatotas un kuros gadījumos izglītības iestādes vadītājs un noteikti arī viņa deleģētais darbinieks iegūtu šīs tiesības personīgās mantas pārbaudīt. Tas noteikti nenāktu par sliktu," pauda Liepājas Valsts tehnikuma direktora vietniece Aiga Freimane.

Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere norādīja, ka tas nevarētu kļūt par ieradumu, skolēnam ienākot skolā, pārbaudīt somas. "Bet gadījumos, kad secinām, ka tur varētu būt kaut kas paslēpts, ievietots, kuram nevajadzētu tur atrasties, tad vismaz tas skolas atbildīgais cilvēks ir tiesīgs šīs somas saturu pārbaudīt," viņa turpināja.

Savukārt  Liepājas 5. vidusskolas vadība uzskata, ka šāds solis nebūtu gana efektīvs drošas mācību vides veicināšanā.  

"Neesmu pārliecināta, vai tas ietilptu direktora pienākumos pārbaudīt personīgās mantas, jo šeit var būt ļoti daudz iemeslu jauniem konfliktiem, likumpārkāpumiem. Tam ir ļoti daudz zemūdens akmeņu, un es nedomāju, ka tas risinās problēmu," pārliecināta ir Liepājas 5. vidusskolas direktore Inta Korņējeva.

Vairums aptaujāto skolēnu nebūtu pret somu pārbaudi, jo tādējādi justos skolā drošāk, tomēr atzina – tas varētu sagādāt arī neērtus brīžus. 

Akvelīna: "Ir higēnas preces, kuras, piemēram, cilvēkam ir nepieciešamas līdzi uz skolu, un viņš negrib, lai skolotājs uzzina."

Artis: "Vajadzētu pārbaudīt, jo mums skolā vajag drošu vidi. Es, piemēram, negribētu, ka man kāds sēdētu blakus, kam kabatās būtu kaut kas tāds, kam nevajadzētu būt."
 
Latvijas Izglītības vadītāju asociācija uzskata, ka par šo iniciatīvu sagaidāma sabiedrības pretestība, īpaši no vecākiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti