Dienas ziņas

Atklāj Latvijas Tautas frontei veltītu piemiņas plāksni

Dienas ziņas

Deviņas dienas nevar atrast sievieti ar bērnu

Stradiņa slimnīcā veiks būvniecības revīziju

Stradiņa slimnīcas pagaidu padome organizēs būvniecības revīziju

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā  (PSKUS) pagaidu padomes galvenie uzdevumi būs ārējais būvniecības audits un starpnieku piesaiste sadarbībai ar būvniecības uzņēmumu. Saskaņā ar plānu pirmie revīzijas rezultāti būs apkopoti novembra pirmajā pusē. Taču risks pazaudēt vairākus desmitus miljonu eiro Eiropas Savienības finansējuma aizvien saglabājas.

Saskaņā ar Veselības ministrijas norādēm pagaidu padomes pirmais uzdevums ir precīzi saprast slimnīcas jaunā korpusa būvniecības, finanšu un juridiskos aspektus. Pagaidu padomē norādīja, ka atzinumus saņems novembra pirmajā nedēļā.

PSKUS pagaidu padomes loceklis Pēteris Stradiņš norādīja: "Respektīvi, pamatdoma šai ekspertīzei būs meklēt veidus, kā būvi neapturēt, kā viņu turpināt un vienlaicīgi, protams, varbūt varēs redzēt kādas nepilnības, kādas lietas, kas ir palaistas garām."

Audita mērķis arī ir saprast, kāpēc notikusi būvniecības kavēšanās.

Tikpat būtisks padomes uzdevums būs starpnieku piesaiste sadarbībā ar būvdarbu veicēju, lai būvniecības procesu paātrinātu.

PSKUS pagaidu padomes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs atzīmēja: "Izejot no šiem ziņojumiem, no secinājumiem, tiks iezīmēti nākamie attīstības ceļi."

Sākotnēji paredzēts, ka slimnīcas ēka bija jāpabeidz šā gada maijā. Patlaban ar būvnieku noslēgtais līgums paredz, ka būvniecības process jānoslēdz nākamā gada martā, taču slimnīca sarunās ar būvnieku termiņu vēlas pagarināt. Tas nozīmē, ka process ieilgtu, iespējams, līdz nākamā gada septembrim.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš norādīja: "No būvnieka puses ir pārmetumi par (..) par projekta kvalitāti, kas neļauj viņam virzīt šīs lietas un kur mēs atsevišķos gadījumos pilnveidojam šo projektu. Un otrs – par naudas plūsmu, tas ir, cik ātri mēs maksājam un cik ātri mēs izskatām un kādus dokumentus mēs prasām."

Līdz ar padomes nomaiņu joprojām saglabājas bažas neapgūt Eiropas Savienības finansējumu 46 miljonu eiro apmērā. Vienošanās ar būvnieku paredz šo līdzekļu ieguldīšanu projektā līdz gada beigām. Taču slimnīcas vadītājs atzīst, ka tas noteikti nav iespējams.

KONTEKSTS:

Būvnieki iepriekš norādījuši, ka Stradiņa slimnīcas A2 korpusa būvniecība līdz nākamā gada beigām netiks pabeigta, ja līdz 1. februārim netiks panākta vienošanās par 22,6 miljonu eiro būvniecības sadārdzinājuma kompensāciju. Tikmēr slimnīca vēlējās precīzus aprēķinus, lai pa pozīcijām izprastu sadārdzinājuma pamatotību.

Šogad martā SIA "Velve" un slimnīca panāca vienošanos par A korpusa otrās kārtas būvdarbu sadārdzinājumu 17,651 miljona eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un būvdarbu līguma termiņa pagarinājumu līdz 2024. gada 1. jūnijam.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") šīs nedēļas sākumā pēc vizītes Stradiņa slimnīcā secināja, ka A korpusa otrās kārtas būvniecībā pēdējos mēnešus notikusi "mīņāšanās uz vietas".

Būvniecības projektā ir iesaistīti ievērojami valsts un Eiropas Savienības (ES) finanšu līdzekļi. Neiekļaujoties termiņos, pastāv risks zaudēt iespēju mērķtiecīgi izmantot ES līdzfinansējumu un ieguldīt veselības infrastruktūras attīstīb

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti