Dienas ziņas

Turpinās cīņas starp Izraēlu un "Hamāss" teroristiem

Dienas ziņas

Stradiņa slimnīcā veiks būvniecības revīziju

Atklāj Latvijas Tautas frontei veltītu piemiņas plāksni

Rīgā pie Benjamiņu nama atklāj Latvijas Tautas frontei veltītu piemiņas plāksni

"Te dzimusi Latvijas vēsturē lielākā un saliedētākā tautas kustība, kas atjaunoja Latvijas valsts neatkarību" – plāksne ar šādu uzrakstu turpmāk atradīsies pie Benjamiņu nama Rīgā. Tur pirms 35 gadiem sāka darboties Latvijas Tautas frontes (LTF) organizācijas komiteja. Tur arī uz pirmo sēdi sanāca jaundibinātās frontes valde un ik dienu rindās stāvēja tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējās iestāties LTF.  

Latvijas Trešās atmodas laikā 1988. gadā Benjamiņu nama ēkā veidojās LTF un tajā norisinājās nozīmīgi notikumi, kuriem bija izšķiroša nozīme Latvijas neatkarības atjaunošanā. Tolaik Mākslinieku savienībā notika pirmā organizatoriskās komitejas sanāksme, kam sekoja Radošo savienību padomes lēmums sasaukt LTF dibināšanas kongresu.

"Man gribētos, lai mēs saprastu, cik šis nams ir svarīgs Latvijas valsts tapšanā; bez tā, kas notika šajā namā, Latvijas nebūtu Eiropas Savienībā un NATO," sacīja LTF priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Benjamiņu namā darbojās LTF koordinācijas centrs, tika izstrādāti statūti un programma. Tautā cienītu un novērtētu radošo savienību pārstāvju aicinājumam apvienoties Tautas frontē vien pāris mēnešu laikā atsaucās vairāk nekā 100 000 cilvēku visā Latvijā.

LTF dibinātāja Sandra Kalniete ("Jaunā Vienotība") pauda: "Šī ēka ir tā vieta, kur pulcējās tie, kas nebaidījās atklāti nostāties pret padomju sasmakušo režīmu."

Savukārt LTF dibinātāja Velta Čebotarenoka piebilda: "Man LTF ir kā liels, cēls, krāsains putns."

1991. gada barikāžu laikā Benjamiņu nama durvis bija atvērtas visiem barikāžu aizstāvjiem, kuru spēkam un spirdzinājumam agrākajā Benjamiņa kundzes virtuvē tika vārīta zupa un gatavotas sviestmaizes. Tagad ikvienam, kurš dosies pa Barona ielu garām Benjamiņa namam, plāksne būs kā atgādinājums par nama zvaigžņu stundu Latvijai liktenīgajos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti