Dienas ziņas

Zemestrīcē Marokā vairāk nekā 1000 bojāgājušo

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Jaunieši sacenšas metālapstrādes un mašīnbūves konkursā

Baltijas jauniešu metālapstrādes un mašīnbūves konkursā apbalvo Latvijā tapušo bagiju

Šīs nedēļas nogalē Jelgavā notiek pirmais Baltijas mēroga profesionālās izglītības audzēkņu konkursa fināls, kurā labākie metālapstrādes un mašīnbūves tehniķi sacenšas, atrādot savus mājasdarbus un apliecinot sevi profesionālajā jomā. Konkurss notika vairākās disciplīnās, un Latvijas jaunieši ar sevis izrādīto elektrobagiju ieguva pirmo vietu mašīnbūves kategorijā.

Ar sacensībām divu dienu garumā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā svinīgi atklāts pirmais Baltijas profesionālās izglītības audzēkņu konkursa fināls metālapstrādes un mašīnbūves nozarē.

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas priekšsēdētājs Toms Grīnfelds sacīja: "Mūsu čaļi varēs pacīnīties ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem. Metinātāji metinās detaļu atbilstoši rasējumiem, mašīnbūves tehniķi – tur vairāk būs darīšana ar mērījumiem. Un CNC iestatītāji programmēs, lai izgatavotu kādu produktu."

Jauniešiem konkurss turpinājās ar savu mājasdarbu atrādīšanu.

Piemēram, Valmieras tehnikuma puiši demonstrēja uzbūvēto elektrobagiju.

Valmieras tehnikuma mašīnbūves tehniķis Matīss Meinards Puķulauks teica: "Elektrobagija iespējas, skatoties pret iekšdedzes dzinēju, ir ātrs uzrāviens. Tas pašlaik ir pirmais prototips. Tad jau skatīsimies, kas ir labs, kas slikts, kas jāpārveido, lai nākotnē izveidotu vēl konkurētspējīgāku šāda veida bagiju."

Metināšanas disciplīnā Latvijas komanda atrādīja gaumīgu ugunskura vietu. Rīgas Metālapstrādes profesionālās vidusskolas audzēknis Artis Students paskaidroja: "Viņš ir uztaisīts divos slāņos. Viņā ir iestrādāti latvju raksti, kas viņu padara unikālu, un ir augstākas malas, lai ogles nevar izbirt no ugunskura vietas."

Savukārt profesionālās izglītības skolotājs Genādijs Meteļskis vērtēja, ka metinātāji ir pieprasīti un ar katru gadu pieaug arī šajā profesijā maksātais atalgojums. Viņš arī piebilda: "Iepriekšējā gadā mūsu skolu pabeidza metinātājus divas meitenes, šogad jau ir piecas meitenes."

Savukārt Rīgas Tehniskā koledža demonstrēja kādu testēšanas ierīci. Koledžas pedagogs Viktors Gutakovskis norādīja, ka ierīce paredzēta saplākšņu paraugu testēšanai.

Visu triju Baltijas valstu dalībnieki apliecināja savas zināšanas gan teorētiskajos, gan uz vietas praktiskajos uzdevumos. Nosakot labākos dalībniekus, šodien uzvaras laurus plūca un pirmās vietas dažādās disciplīnās ieguva katras valsts komanda. Latvija pirmo vietu guva mašīnbūves disciplīnā ar savu uzbūvēto bagiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti