Pēc pajumtes Dobeles novada pašvaldībā vērsušies 7 negaisā cietušie iedzīvotāji

Dobeles novada pašvaldības piedāvāto izmitināšanas iespēju līdz šim izmantojuši septiņi negaisā cietušie novada iedzīvotāji, informēja Dobeles novada pašvaldība. Domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis (Latvijas Zemnieku savienība) paudis gatavību dabas stihijā cietušajiem pēc iespējas ātrāk nodrošināt finansiālu atbalstu.

Šobrīd Dobeles novada negaisā cietušajiem pagastu pārvaldēs pieejami materiāli jumta pagaidu segumam un izsisto logu aizklāšanai, savukārt vētras radīto seku apzināšanai un zaudējumu novērtēšanai iedzīvotāji aicināti pašvaldībai sniegt precīzāku informāciju, iesniedzot elektronisko anketu.

Tāpat Dobeles novada pašvaldība aicinājusi novada iedzīvotājus vērsties Sociālajā dienestā, ja ir nepieciešams materiālais atbalsts pamatvajadzību nodrošināšanai – nepieciešama pārtika, salijušas mēbeles vai nepieciešama psihosociāla palīdzība.

Mājsaimniecībām ir pieejams krīzes pabalsts vētras radīto seku novēršanai.

Tikmēr Dobeles novada pašvaldības piedāvāto izmitināšanas iespēju negaisā cietušajiem līdz šim izmantojuši 7 novada iedzīvotāji.

"Negaisā un vētrā cietušo privātīpašumā esošo mājokļu atjaunošanas darbiem tiks piešķirts finansiāls atbalsts līdz 3000 eiro, nevērtējot personu ienākumus, nosakot 20 eiro kvadrātmetrā slieksni, kas piemērojams arī daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām," norādījusi pašvaldība. Tas secināts pēc Gorska tikšanās ar finanšu ministru.

Gorskis pauda gatavību turpināt strādāt ārkārtas situācijas režīmā, lai dabas stihijā cietušie pēc iespējas ātrāk saņemtu finansiālu atbalstu. Ceturtdien, 10. augustā, tiks sasaukta domes ārkārtas sēde, lai pieņemtu nepieciešamos lēmumus finansiālā atbalsta piešķiršanai un izmaksāšanai.

Šobrīd ikvienam ir iespēja palīdzēt negaisā cietušajiem Dobeles novadā, ziedojot naudas līdzekļus būvmateriālu iegādei, kas tiks novirzīti negaisa izpostīto mājokļu atjaunošanai. Ziedot iespējams, veicot pārskaitījumu:

Biedrība "Tavi draugi"
Konta nr.: LV30HABA0551055353206
Maksājuma mērķis: "Ziedojums Dobeles novadā vētrā cietušajiem".

Pašvaldībā informēja, ka vētrā bojāti īpašumi, lielākoties norauti vai bojāti jumti, ēkām izsisti logi, nogāztas elektrolīnijas, daudzviet iznīcināta un bojāta vēl nenovāktā lauksaimniecības raža un lauksaimniecības tehnika, izgāzti, nolauzti koki, cietusi arī pašvaldības infrastruktūra – Tērvetes pagasta pārvaldes ēkai izdauzīti logi un bojāta ēkas fasāde, Bukaišu tautas namam uzgāzies koks, kā arī bojāta Lejasstrazdu bērnunama ēka.

Vissmagāk cietusi Tērvetes apkaime, kur postījumi redzami ik uz soļa, izpostot Tērvetes dabas parku un piedzīvojumu parku "Tarzāns", cietusi arī Kroņauces, Naudītes un Apguldes teritorija.

KONTEKSTS:

Pirmdien, 7. augustā, Latvijā plosījās negaiss ar stiprām vēja brāzmām, vietām arī lietusgāzēm un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Kurzemi un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nesot Dobeles novadā, vakarā tas skāra Latvijas austrumu daļu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pērkona negaisa dēļ saņēmis aptuveni 300–330 izsaukumu. Tiek ziņots par lauztiem kokiem, bojātām automašīnām, ēkām, norautiem jumtiem. Visvairāk izsaukumu saņemts no Rīgas un tās apkārtnes, no Daugavpils un Dobeles novada. Taču šajās vietās ir atšķirīgi postījumu apmēri.

Pērkona negaisa laikā Latgalē gājis bojā cilvēks, kuram uzkrita koks. Vēl astoņi cilvēki vētrā ir cietuši, tostarp cilvēkiem virsū krita koki, vienā gadījumā – jumta gabals, cilvēki cietuši arī no krusas graudiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti