Ludzā 3x3 vispasaules latviešu ģimeņu saiets pulcē vairāk nekā 300 dalībniekus

No 9. līdz 16. jūlijam Ludzā norisināsies 3x3 vispasaules latviešu ģimeņu saiets, pulcējot vairāk nekā 300 dalībniekus no Austrālijas, Amerikas, Kanādas, Anglijas un Latvijas.

Ludzā 3x3 vispasaules latviešu ģimeņu saiets pulcē vairāk nekā 300 dalībniekus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Nedēļas garumā nometnes dalībniekiem būs iespēja iepazīt latgalisko kultūrvidi, tradicionālos amatus un vietējo kulināriju, saņemt padomus dzimtas koka veidošanā un sava tautas tērpa iegādē, iemācīties pīt peternes jeb auklu vīzes un veidot skalu grozus, apmeklēt vietējās saimniecības un doties ekskursijās pa Ludzu un tās apkārtni.

Latvijā 3x3 nometnes tiek rīkotas jau 30 gadus. Šogad tās notiks Ludzā un Preiļos.

3x3 saieta Ludzā vadītāja Jolanta Bogustova stāsta: "Katru vasaru notiek vismaz divi šādi vispasaules latviešu ģimeņu saieti, kur sanāk kopā saimes trīs, dažreiz pat četrās paaudzēs, lai kopā piedzīvotu savu vienotības sajūtu Latvijā kā latviešu tautai. Tad, kad mēs bijām pašā Ludzā un domājām, par ko tad būs šī saieta tēma, tad uzreiz skaidri tapa, ka tā tēma būs tauta.

Būt pierobežā un sajust Latvijas stiprumu šajā pusē, ka mēs esam diženi un vareni, ka mēs spējam būt vienoti un viens otru stiprināt, un caur to daudz vairāk redzēt, kas mūs vieno, nevis šķeļ.

Tas ir par saimēm, par dzimtām, tas ir arī par tautu, par zemi, kur es atrodos – par Latviju."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti