VIDEO: Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātu paziņošana

Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir noslēgušās – portāls LSM.lv piedāvā iespēju noskatīties Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) preses konferenci, kurā tika paziņoti provizoriskie vēlēšanu rezultāti Latvijā. 

Tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek visās dalībvalstīs, rezultāti bija zināmi līdz ar pēdējā Eiropā esošā balsošanas iecirkņa slēgšanu, un šoreiz visilgāk strādājošais iecirknis atrodas Itālijā – tas tika slēgts svētdien pusnaktī pēc Latvijas laika.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek reizi piecos gados pavasarī vai vasaras sākumā, šogad vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs notika no 6. līdz 9. jūnijam. Šī bija piektā reize, kad Latvijas vēlētāji varēja izraudzīties savus pārstāvjus Eiropas Savienības likumdevējā – Eiropas Parlamentā.

Šīm vēlēšanām no Latvijas kandidātu sarakstus pieteica 16 politiskie spēki

Latvijā vēlēšanas notika 8. jūnijā, un tajās nobalsojuši vismaz 521 325 vēlētāji jeb 33,83% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati. Tā ir tikai nedaudz lielāka aktivitāte nekā Eiroparlamenta vēlēšanās 2019. un 2014. gadā, kad piedalījās attiecīgi 33,5% un 30,1% balsstiesīgo. 

Jaunievēlētais Eiropas Parlaments uz pirmo sesiju sanāks 16.–19. jūlijā. Pirms tam jūnijā būs Eiropas Savienības dalībvalstu līderu sanāksmes, kurās neoficiāli varētu sadalīt galvenos amatus. Jauno Eiropas Komisiju apstiprinās tikai rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti