Panorāma

Beļģijā lielāka aktivitāte nekā pirms pieciem gadiem

Panorāma

Starts vēlēšanās nogludina JV ceļu uz eirokomisāra krēslu

Vēlētājiem iedotas 10 neapzīmogotas aploksnes

CVK vadītāja: Vienā EP vēlēšanu urnā konstatētas 10 neapzīmogotas aploksnes

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Rīgā vienā iecirknī urnā konstatētas desmit neapzīmogotas aploksnes, Latvijas Radio un LTV atzina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Intervija ar CVK vadītāju Kristīni Saulīti
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Rīgā 81. vēlēšanu iecirknī, atverot urnu, tika konstatētas desmit neapzīmogotas aploksnes.

Par šo situāciju sākta izmeklēšana, un iesaistījies arī Valsts drošības dienests un Valsts policija. Valsts drošības dienests apstiprināja, ka turpina notikušā pārbaudi, tāpēc no plašākiem komentāriem atturas.

"Izmeklēšanas mērķis ir noskaidrot, vai šīs aploksnes tur nonākušas ļaunprātīgi, vai tas ir bijis cilvēku, šajā gadījumā iecirkņa darbinieku, neuzmanības dēļ. Un, ja tiks konstatēts, ka tas nav ļaunprātīgi, tad jau šovakar būs Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums, ka mēs šīs balsis pieskaitām klāt pie visa kopējā," pastāstīja Saulīte.

Neoficiālā pirmšķietamā informācija liecina, ka notikušais nav ļaunprātība, bet gan neuzmanība, vēsta LTV.

Jau sestdien bija zināms, ka CVK konstatējusi atsevišķu gadījumu Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā, kur atradās 81. vēlēšanu iecirknis, saistībā ar vēlēšanu aploksnes izsniegšanu bez zīmoga. Pēc ziņojuma saņemšanas Rīgas vēlēšanu komisija aizbrauca uz minēto iecirkni, bet nekonstatēja, ka tiek izmantotas aploksnes bez zīmogiem. Tika gaidīta vēlēšanu urnu atvēršana.

Kopumā Latvijas Radio intervijā Saulīte vērtēja, ka EP vēlēšanas Latvijā un vēlēšanu iecirkņos ārzemēs noritējušas mierīgi.

Attiecībā uz kļūdainiem aktivitātes datiem, kas sestdien bija publicēti CVK mājaslapā, Saulīte atkārtoti uzsvēra, ka problēma nebija ar informācijas iegūšanu vai apstrādi, bet tehniska kļūda informācijas pārnesē uz mājaslapu.

Attiecībā uz vēlētāju aktivitāti – svētdienas rītā vēl turpina ienākt dati. Ap plkst. 9 sākās arī pa pastu saņemto balsu skaitīšana. 

Nedaudz lielāka aktivitāte, salīdzinot ar iepriekšējām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, bija gan kopumā Latvijā, gan iecirkņos ārvalstīs.  Interesanti, ka ārvalstīs iecirkņos, ko sadarbībā ar CVK bija veidojuši paši Latvijas pilsoņi, aktivitāte bija augstāka nekā tajos, kas bija izveidoti vēstniecībās, pastāstīja Saulīte, to novērtējot kā veiksmīgu pilsonisko līdzdalību.

KONTEKSTS:

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Eiropas Savienības dalībvalstīs notiek no 6. līdz 9. jūnijam. Vēlēšanas Latvijā notika 8. jūnijā. Sarakstus pieteikušas 16 partijas.

EP vēlēšanās Latvijā nobalsojuši vismaz 520 045 jeb 33,77% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati. Tā ir tikai nedaudz lielāka aktivitāte kā EP vēlēšanās 2019. un 2014. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti