Dienas ziņas

Tīnūžu iedzīvotāji – pret karjera izbūvi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Spāru svētki Stradiņa slimnīcas jaunajam korpusam

Stradiņa slimnīcas jaunajam korpusam svin spāru svētkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz ar spāru vainaga uzlikšanu Paula Stradiņa slimnīcas jaunā A2 korpusa ēka ieguvusi skaidras aprises, un var teikt, ka vismaz puse lielo būvdarbu ir aiz muguras. Jaunajā korpusā atradīsies plašs neatliekamās medicīniskās palīdzības centrs, operāciju bloki, un tur nāks pasaulē mazuļi. 

Lielās ķēdēs iekarina diametrā gandrīz divus metrus plato un teju 80 kilogramus smago vainagu, bez kura pacelšanas nevar iedomāties nevienus spāru svētkus. Ir pabeigta ēkas karkasa nesošo būvkonstrukciju izbūve, un kopā ar amatpersonām to novērtēt sanākuši arī strādnieki. 

"Šobrīd mēs esam šī objekta, teiksim tā, starpposmā jeb pusceļā, un tas, ko jūs redzat, ir ēkas aprises, kontūras par to, cik liela un iespaidīga ir šī ēka," komentēja būvuzņēmuma "Velve" valdes loceklis Ivo Brālēns.

Tālāk pabeigs jumta izbūves darbu un ēkas fasādi. Plānots, ka šajā ēkā varēs ārstēties aptuveni trešdaļa slimnīcas pacientu.

"Šeit pārcelsies tās struktūrvienības, kas atrodas vecajos korpusos, kuri ir būvēti vēl pirms 100 gadiem un pagājušā gadsimta vidū. Tā ir ķirurģija, dzemdību palīdzība un citas struktūrvienības," pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Lai gan šī ir svētku diena, būvniecības izmaksu pieaugums ir ietekmējis arī šo projektu. Pašlaik notiek regulāras un saspringtas sarunas starp slimnīcu un būvniekiem ne vien par darbu noslēgšanas termiņiem, bet arī par samaksu.

"Šobrīd es nevaru teikt – ne jā, ne – nē, vai tas ir atrisinājies, vai nav, jo šobrīd tas ir pārrunu procesā," stāstīja būvuzņēmuma valdes loceklis Brālēns. Viņš gan sacīja, ka darbu turpināšana nav apdraudēta. "Protams, ir saspringums, ir atbildība, bet šobrīd es negribētu neko vairāk teikt, jo tas ir vēl pārrunu procesā," sacīja Brālēns. Arī par summām viņš nekomentēja.

Stradiņa slimnīcas vadītājs Muciņš stāstīja – pašlaik pārvērtējot katru būvniecības posmu atsevišķi. Izdarīt ilgtermiņa prognozes par izejmateriālu un citu izmaksu pozīciju pieaugumu neviens neņemas. Darot visu, ko var, lai darbi turpinātos.

"Protams, tās ir katru dienu sarunas ar būvnieku, tā ir tirgus vērošana, jo sadārdzinājums diemžēl – viņš ir. Un, ja mēs netiksim ar saviem spēkiem galā, tad būs jāaicina palīgā arī mūsu īpašnieks, kas ir valdība," sacīja Muciņš.

Būvdarbus plānots pabeigt 2024. gadā, un tad arī sagaidāms, ka jaunajās telpās varēs sākt ārstēties pirmie pacienti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti