TIEŠRAIDE: Eiropas dienu svin ar Prasmju svētkiem

9. maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena. Rīgā Eiropas dienu svinēsim visas dienas garumā Eiropas Prasmju svētkos Eiropas Savienības (ES) mājā un tās pagalmā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. 

Eiropas dienas svinības atklās ar Latvijai veltītu stundu. No plkst. 11.00. iepazīsim Latvijā radīto un pasaules atzinību ieguvušo galda spēli "ICE COOL", sacentīsimies novusa turnīrā, izzināsim tehnoloģijas, nobaudīsim ģeogrāfiskās izcelsmes aizsargātos Latvijas ēdienus un ieklausīsimies uzrunās un muzikālos priekšnesumos. Latvijas stunda tiks pārraidīta tiešsaistē arī LSM.lv. 

No plkst.12. ES mājas pagalmu un iekštelpas sāks piepildīt stāsti un priekšnesumi, kas iepazīstinās ar dalībvalstu tradīcijām, aktivitātēm, kas atklās gan mūsu dažādību, gan vienotību un solidaritāti, vienlaikus iepazīstinot arī ar dažādām prasmēm. Aktivitāšu virkni aizsāks Zviedrijas kā prezidējošās valsts lepnuma mirkļi, kam sekos pārējās Eiropas Savienības valstis. Plānotā programma ļaus daudzveidīgi iepazīt Eiropu – dejas, dziesmas, spēles, arhitektūra, mode, ēdieni, sporta veidi, piedzīvojumu iespējas un citas šķautnes, kas atklāsies sarunās, radošajās darbnīcās, turnīros, filmās, konkursos, valodas apguvē u.c. aktivitātēs. Esam pārliecināti, ka ikviens šeit atradīs sev piemēroto, lai sajustu īstu Eiropas dienas garšu!

Visas dienas garumā dalībnieki tiks aicināti aust zāļu paklāju, iepazīstot gan dažādus augus, gan aušanas tehniku. Ikviens varēs piedalīties Eiropas eksāmenā un veidot savu eksponātu POP UP izstādē "Mans lepnums Eiropas Savienībā". Par pasākuma skanējumu Latvijas stundā parūpēsies Aija Vītoliņa, savukārt visas dienas garumā klātesošos priecēs grupa "Audiokvartāls" un draugi ar bagātīgu muzikālu atskatu uz Eirovīzijas dziesmu konkursu. Eiropas Prasmju svētkus vadīs Māra Sleja un Jānis Pētersons.

Ar pasākuma aktuālāko programmu aicinām iepazīties tiešsaistē www.esmaja.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti