Spēkā stājies spriedums par Aļeksejenko atstādināšanu no Rīgas Mājokļu un vides departamenta šefa amata (precizēts)

Augstākā tiesa (AT) noraidījusi bijušā Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko kasācijas sūdzību par spriedumu, ar kuru apgabaltiesa noraidījusi viņa prasību par atstādināšanu no amata, līdz ar ko spēkā stājies apgabaltiesas spriedums, norādīja tiesā.

Precizēta tiesvedības būtība virsrakstā un 1.rindkopā.

Aļeksejenko bija iesniedzis prasību pret Rīgas pašvaldību par darba devēja 2021. gada 18. janvāra rīkojuma atcelšanu. Gan pirmā instance, gan apgabaltiesa prasību noraidīja.

Kopumā tika ierosinātas trīs ar Aļeksejenko saistītas lietas. Šī ir pirmā lieta, kurā ir stājies spriedums.

Pašlaik Augstākajā tiesā atrodas vēl divas ar Aļeksejenko saistītas lietas. Pirmā lietā ir ierosināta par vidējās izpeļņas piedziņu no Rīgas domes. Savukārt otrā lieta saistīta ar Rīgas domes prasību par Aļeksejenko atbrīvošanu no amata. Pašlaik nav zināms, kad lietas tiks izskatītas.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs jau iepriekš bija sācis resorisko pārbaudi par Aļeksejenko iespējamo interešu konfliktu.

Likums par amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā paredz 70 līdz 700 eiro lielu naudas sodu, kā arī valsts amatpersonas tiesību izmantošanas aizliegumu līdz diviem gadiem.

Iepriekš ar Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa rīkojumu par Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītāju iecelts Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas vadītājs Edijs Pelšs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti