Būvdarbu paātrināšanai valsts īpašumā pārņem Salacgrīvas tiltu

Cerībā nodrošināt ātrāku Salacgrīvas tilta pār Salacu pārbūvi, valdība otrdien, 9. aprīlī, atbalstīja tā pārņemšanu valsts īpašumā bez atlīdzības. Tiltu un tā pārbūves projektu valstij februārī lēma nodot Limbažu novada dome.

Tilts pār Salacu Salacgrīvā atrodas valsts galvenā autoceļa A1 "Rīga (Baltezers)–Igaunijas robeža (Ainaži)" maršruta 91. kilometrā, savukārt minētais autoceļš ietilpst Eiropas transporta tīklā, tas ir Eiropas nozīmes autoceļu maršruta E67 jeb "Via Baltica" posms, kas nodrošina vietējo un starpvalstu satiksmi, kā arī militāro mobilitāti. Tilta nestspēja ir nepietiekoša, un šobrīd satiksme uz tā ir ierobežota, norādījusi Satiksmes ministrija.

Lai atjaunotu tiltu, to no pašvaldības bija nepieciešams pārņemt valsts īpašumā. Lēmumu nodot tiltu valstij Limbažu novada mērs Dagnis Straubergs (Latvija Reģionu apvienība) pamatoja ar birokrātiskā sloga mazināšanu, kas varētu paātrināt tilta būvniecību. Pašvaldībā cer, ka iepirkumā uzvarējusī piegādātāju apvienība "NB&Tilts" tilta rekonstrukciju varētu sākt jau šajā pavasarī.

Lai varētu sākt būvniecību, valdībai bija jāpieņem lēmums par tilta pārņemšanu valsts īpašumā. Tiltu pēc pārņemšanas valsts paspārnē pārvaldīs Satiksmes ministrija.

Būvdarbu laikā satiksme netiks apstādināta, jo tiks uzstādīts pagaidu tilts. Satiksmes ministrs ir paudis, ka tilts varētu būt gatavs 2025. gada nogalē.

Tilta īpašuma tiesības valstij tiek nostiprinātas uz laiku, kamēr notiek būvprojekta īstenošana, savukārt pēc būvniecības un garantijas perioda tiltu paredzēts nodot atpakaļ Limbažu novada pašvaldības īpašumā.

KONTEKSTS:

Pērnā gada vasarā Salacgrīvā esošā Salacas tilta, kas ir daļa no starptautiskās nozīmes autoceļa "Via Baltica", sliktais tehniskais stāvoklis piesaistīja ne tikai vietējo, bet arī kaimiņvalstu uzmanību, Igaunijas Satiksmes departamentam lūdzot Latvijas kolēģus skaidrot situāciju.

Tilts pār Salacu ir jau cienījamā vecumā – teju 65 gadus vecs. Tam ir bijuši remonti, bet kapitālā remonta nav bijis. 2020. gada rudenī veiktā izpēte liecināja – vai nu nekavējoties ir jāveic nopietns remonts, vai tilta lietošana jāierobežo. Tilts ir daļa no nozīmīgas tranzīta šosejas, kas ir svarīga arī šī brīža ģeopolitiskās situācijas ziņā, un, ņemot vērā valsts drošības aspektu, tilta pārbūves projekts tika iesniegts Militārās mobilitātes projektu konkursā.

Iepirkumā par tilta pārbūvi uzvarējusi piegādātāju apvienība "NB&Tilts", kas būvdarbus piedāvājusi veikt par nepilniem 15 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti