Panorāma

Deputāti vienojas ierobežot alkohola tirdzniecības laiku

Panorāma

Notiesāts bijušais Muitas kriminālpārvaldes vadītājs

Valdība apstiprina pretterorisma plānu

Apstiprina atjaunoto Nacionālo pretterorisma plānu ar vairāk nekā 500 preventīvajiem pasākumiem

Valdība otrdien, 9. aprīlī, apstiprinājusi Valsts drošības dienesta (VDD) aktualizēto Nacionālo pretterorisma plānu, kurā noteikti veicamie preventīvie pretterorisma pasākumi atkarībā no valstī izsludinātā terorisma draudu līmeņa. Klasificētajā dokumentā iekļauti vairāk nekā 500 dažādi preventīvie pasākumi vairāk nekā 20 institūcijām, kas iesaistītas terorisma draudu novēršanā. 

Nacionālais pretterorisma plāns ir aktualizēts atbilstoši pēdējo gadu terorisma draudu tendencēm pasaulē.

Plānā ir iekļautas divas jaunas preventīvo pasākumu jomas, kas vērstas uz bezpilota gaisa kuģu un sprāgstvielu prekursoru aprites uzraudzības pilnveidošanu.

Tāpat plānā ir būtiski papildināti pasākumi cilvēku masveida pulcēšanās objektu drošības stiprināšanai pieaugošu terorisma draudu gadījumā, informēja VDD.

Aktualizētajā plānā ir iekļautas arī rekomendācijas terorisma riska objektu – kritiskās infrastruktūras, kā arī cilvēku masveida pulcēšanās vietu – īpašniekiem un pārvaldītājiem atbilstoši katram terorisma draudu līmenim. VDD norādīja, ka regulāri sniedz rekomendācijas terorisma riska objektu atbildīgajam personālam drošības risku novēršanai.  

VDD atgādināja, ka Latvijā izveidotā nacionālā pretterorisma sistēma paredz četrus terorisma draudu līmeņus (zems, paaugstināts, augsts un īpaši augsts). Jo augstāks ir izsludinātais terorisma draudu līmenis, jo plašāki ir veicamie preventīvie pretterorisma pasākumi.

Šobrīd Latvijā terorisma draudu līmenis vērtēts kā zems.

Nacionālais pretterorisma plāns valdībā pirmo reizi tika apstiprināts 2008. gadā. Sadarbībā ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītām institūcijām VDD iepriekš to ir pārskatījis un pilnveidojis 2011., 2013., 2016. un 2019. gadā.

Turpmāk VDD koordinēs terorisma draudu novēršanā iesaistīto institūciju iekšējo rīcības plānu pārskatīšanu atbilstoši aktualizētajam Nacionālajam pretterorisma plānam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti