«Getliņu» poligonā pērn par 4,9% mazāk nešķiroto atkritumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Aizvadītajā gadā Latvijā lielākajā cieto sadzīves atkritumu poligonā "Getliņi" par 4,9% samazinājās pieņemtais nešķiroto sadzīves atkritumu apjoms, informēja uzņēmums.

2021. gadā poligonā nonāca 268 000 tonnu nešķiroto sadzīves atkritumu, bet 2022.gadā – 255 000 tonnu. "Getliņi eko" sagaida, ka tuvākajos gados tendence saglabāsies un poligonā nonāks aizvien mazāk nešķiroto sadzīves atkritumu.

Pēdējo piecu gadu laikā novērots, ka pakāpeniski samazinās pieņemto nešķiroto sadzīves atkritumu apjoms. Tas liecinot, ka pašvaldības un atkritumu apsaimniekotāji uzlabo iespējas mājsaimniecībās un pilsētvidē šķirot atkritumus, kas ļauj palielināt pārstrādāto atkritumu apjomu.

Rīgas pašvaldības dati liecina, ka aizvadītajā gadā vien atkritumu šķirošana rīdziniekiem ir ļāvusi ietaupīt 14 miljonus eiro.

2022. gadā Rīgā un Pierīgā katrs iedzīvotājs radīja aptuveni 280 kilogramus nešķirotu sadzīves atkritumu.

Vienlaikus atkritumu poligona "Getliņi" piepildījums ir aktuāla problēma, tāpat kā atkritumu apglabāšanai izvirzīto mērķu sasniegšana, paziņojumā medijiem norādīja SIA "Getliņi EKO" valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Aizvadītajā gadā atkritumu poligonā "Getliņi" kopumā nonāca 410 000 tonnu atkritumu un teju puse jeb 52% atkritumu tika apglabāti.

2022. gadā uzņēmums bioloģiski noārdāmu atkritumu pārstrādes kompleksā pārstrādāja 79 000 tonnu bioloģisko atkritumu, no kuriem 69 000 tonnu bija mehāniski atdalītie atkritumi, bet 10 000 tonnu iedzīvotāju dalīti vāktie. No saņemtajiem dalīti vāktajiem bioloģiskajiem atkritumiem joprojām lielākā daļa bija zaļie dārzu un parku atkritumi.

Tāpat aizvadītajā gadā tika reģenerēts 49 000 tonnu būvniecības un lielgabarīta atkritumu, no kuriem 98% tika atgriezti tautsaimniecībā.

SIA "Getliņi EKO" ir Rīgas valstspilsētas un Ropažu novada pašvaldību kopīgi izveidots uzņēmums, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – "Getliņi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti