KNAB veicis kratīšanas Valmierā un Cēsīs aizdomās par prokurora prettiesiski izpaustu informāciju

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ceturtdien, 8. februārī, veicis kriminālprocesuālās darbības, tostarp kratīšanas trijos objektos Valmierā un Cēsīs. KNAB izmeklēšanā pārbaudīja faktus par iespējamību, ka Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors izpaudis neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums, informēja birojā un prokuratūrā.

KNAB rīcībā ir informācija, ka prokurors vismaz divos savstarpēji nesaistītos gadījumos izpaudis fiziskām personām neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums. Izpaustā informācija saistīta ar Vidzemes prokuratūras uzraudzībā esošiem kriminālprocesiem.

Trim kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

No 9. februāra konkrētais prokurors no amata pienākumu veikšanas ir atstādināts.

Kriminālprocess uzsākts 2023. gada 22. decembrī un izmeklēts par 329. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

KNAB pateicas iesaistītajām prokuratūras struktūrvienībām par sadarbību un sniegto atbalstu sekmīgu kriminālprocesuālo darbību veikšanai. Arī prokuratūra paudusi pateicību KNAB par operatīvi un profesionāli veikto darbu un apliecinājusi turpmāku palīdzību lietas izmeklēšanā.

Lai neietekmētu turpmāko izmeklēšanas gaitu, plašāku informāciju iestādes nesniedz.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti