Panorāma

Atrasta Lietuvā nolaupītā deviņgadīgā meitenīte

Panorāma

Panorāma

Dubultslepkavība Rēzeknē: iesaistītie bija policijas redzeslokā

Aizdomās par divu vīriešu slepkavību Rēzeknē aiztur trīs pusaudžus

Likumsargi aizturējuši trīs pusaudžus aizdomās par divu vīriešu slepkavību Rēzeknē, liecina Valsts policijas informācija.

Aiztur trīs nepilngadīgos, diviem – apcietinājums

Sestdien, 6. janvārī, Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rēzekni, Akmeņu ielu, kur dzīvoklī tika atrasts kāda 1958. gadā dzimuša vīrieša līķis, bet diviem 1969. gadā dzimušiem vīriešiem bija nodarīti miesas bojājumi.

Vienu no abiem cietušajiem, veicot atdzīvināšanas procesus, mediķiem neizdevās glābt, savukārt otrs ar gūtajiem miesas bojājumiem nogādāts medicīnas iestādē. 

Tajā pašā dienā, veicot operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, policija aizdomās par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos aizturēja trīs nepilngadīgas personas – vienu 2009. gadā un divus 2008. gadā dzimušus jauniešus.

Pirmdien, 8. janvārī, tiesa diviem jauniešiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Kriminālprocesā ir nozīmētas ekspertīzes, tiek noskaidroti notikušā apstākļi un motīvi.

Pusaudži un cietušie jau iepriekš bijuši policijas redzeslokā

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa priekšnieks Oskars Točelovskis pastāstīja, ka cietušajam, kura dzīvību neizdevās glābt, konstatētas gan sistas brūces, gan durtas brūces, tomēr precīzs nāves iemesls jānoskaidro ekspertīzē.

Aizdomās turētie ir vietējie iedzīvotāji un bijuši pazīstami ar cietušajiem, kuri arī bijuši vietējie. Tāpat aizdomās turētie un cietušie bijuši nonākuši policijas redzeslokā par sīkiem likumpārkāpumiem.

Policija neizslēdz, ka slepkavības varētu būt saistītas ar alkohola lietošanu un savstarpēju konfliktu, norādīja Točelovskis.

Nogalinātā vīrieša kaimiņiene Latvijas Radio pastāstīja, ka skandāli un alkohola lietošana šajā mājā notikuši bieži, un jau iepriekš vairākkārt saukta policija. Vēl divas dienas pirms nāves, 4. janvārī, upuris bija lūdzis kaimiņienei izsaukt policiju un mediķus, jo viņš bija sasists, asiņoja galva. 

Slepkavība Rēzeknē
00:00 / 02:56
Lejuplādēt

Viens no pusaudžiem regulāri apmeklējis sociālo pedagogu

Latvijas Radio ir zināma viena aizdomās turamā pusaudža personība. Viņš mācījies internātpamatskolā Rēzeknes novada Maltā. Skola par zēna iespējamo iesaisti noziegumā esot šokā, jo, lai gan esot bijušas pazīmes, ka jaunietis iet antisociālu ceļu, par ko tika ziņots arī sociālajam dienestam un par atsevišķiem  gadījumiem arī Valsts policijai, nekas neesot liecinājis, ka varētu tikt pastrādāts tik smags noziegums.

Skolas direktors Georgs Ignatjevs uzskata, ka notikušajā vainojama sociālā vide un sliktas kompānijas ietekme, jo jaunietī nežēlība nebija novērojama.

Skolas direktors Georgs Ignatjevs par Rēzeknē pastrādāto slepkavību
00:00 / 01:09
Lejuplādēt

"Visticamāk, noziegums saistīts ar kaut kādu iedzīvošanās kāri," pieļāva direktors, norādot, ka bērni pilsētā iepriekš pastrādājuši zādzības, kā arī ubagojuši pie tirdzniecības vietām. "Bērni ir orientēti uz kāda materiālā labuma gūšanu. Arī zādzības, laupīšanas ir smags noziegums, baidos, ka iedzīvošanās kāre ir novedusi līdz dzīvības atņemšanai."

Ignatjevs pieļāva, ka noziegums nebūtu noticis, ja bērniem būtu ļauts uzturēties skolā arī brīvdienās.

Aizdomās turētais jaunietis neesot īpaši kavējis skolu un regulāri apmeklējis skolas sociālo pedagogu. Tāpat viņš neesot atteicis palīdzības piedāvājumiem.

Policija: nebija informācijas, ka pusaudži būtu spējīgi uz tik smagu noziegumu

Ar viena pusaudža ģimeni Valsts policija vēl līdz noziegumam veica preventīvo darbu.

"Informācijas, kas liecinātu, ka tiktu gatavots tik smags noziedzīgs nodarījums, vai jaunieši būtu vispār spējīgi izdarīt tik smagu un nežēlīgu nodarījumu, Valsts policijas rīcībā nebija," atzina policijas Ziemeļlatgales iecirkņa priekšnieks Oskars Točelovksis.

Rēzeknes Sociālajā dienestā apgalvo, ka viņiem nav zināms, par kādiem pusaudžiem ir runa, tāpēc nevarēja apliecināt, vai ar aizturēto ģimenēm un trešo brīvībā esošo pusaudzi, strādā speciālisti. Pilsētā ir apzinātas aptuveni 200 riska ģimenes.

Nereti pusaudži, piemēram, uz pārrunām ar psihologu ierodas nemotivēti, līdz ar to tās aizrit formāli, atzīst Sociālajā dienestā.

Arī Pusaudžu resursu centrā stāstīja, ka pusaudži, kas vērsti uz vardarbību, reti kad paši vēršas pēc palīdzības. Tāpēc viņi jāpamudina.

"Kaut vai uz ielas. Mēs redzam, ka kaut kāds kautiņš vai strīds. Joprojām cilvēki paiet garām. Tā izlikšanās, ka tā nav mana darīšana, tā, manuprāt, ir liela problēma," attieksmi raksturoja Pusaudžu resursu centra klīniskā un veselības psiholoģe Sanda Žukovska.

Līdz 10 gadiem cietumā

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 118. panta otrās daļas par slepkavību, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas.

Pieaugušajiem par šādu noziegumu draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 15 līdz 20 gadiem, bet nepilngadīgām personām – mazāks sods.

Saskaņā ar Krimināllikumu nepilngadīgajiem brīvības atņemšanas laiks par sevišķi smagiem noziegumiem nedrīkst pārsniegt desmit gadu. Brīvības atņemšanu nepilngadīgajam vienmēr piemēro kopā ar papildsodu –probācijas uzraudzību.

Pērnā gada pirmajos sešos mēnešos Valsts policija reģistrējusi divus nepilngadīgu personu noziedzīgus gadījumus, gadu iepriekš šādā periodā – vienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti