Panorāma

327 dienas Krievijas gūstā - Ukrainas "Azov" pulka karotājas stāsts

Panorāma

Saeima pieņem 2024. gada budžetu

Aizliedz novietot automašīnas Miera ielā

Tramvaju satiksmes uzlabošanai Rīgā aizliedz novietot automašīnas Miera ielā

Miera ielā Rīgā kopš piektdienas, 8. decembra, stājušies spēkā jauni satiksmes ierobežojumi – abās brauktuves pusēs posmā no Brīvības ielas līdz Tallinas ielai ir aizliegta transportlīdzekļu stāvēšana. Jau kopš ziemas sākuma nepareizi novietotu automašīnu dēļ vairākkārt paralizēta satiksme, īpaši tramvaju, kuri nespēja tikt tām garām. Rīgas domē (RD) pastāstīja, ka par izmaiņām saņemtas sūdzības no Miera ielas iedzīvotājiem, tomēr primārais ir nodrošināt satiksmi.

Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" norādīja, ka šī nav sezonāla problēma un sabiedriskā transporta vadītāji ar nepareizi novietotām automašīnām saskaras bieži. 

"Jebkura situācija un īpaši brīži, kad mainās gadalaiki – vasaru nomaina rudens, ir lapas, kas apgrūtina... Miera ielas situācija radīja vadītājam arī brīžus, kad viņš nevarēja veiksmīgi nokļūt no punkta A līdz punktam B," norādīja "Rīgas satiksmes" sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Uzņēmumā ir izstrādātas vadlīnijas, pēc kādām vadīties nestandarta situācijās. Transporta vadītājam ir jāziņo dispečeram, kas tālāk sazinās ar pašvaldības policiju. Arī visos Miera ielas "sastrēgšanas" gadījumos 11. tramvaja vadītāji nekavējoties ir rīkojušies.

Rīgas pašvaldības policijā (RPP) norādīja, ka

pēdējo divu nedēļu laikā galvaspilsētā ir konstatēti 12 gadījumi, kad automašīnas ir novietotas pie vai uz tramvaja sliedēm. Tādējādi satiksme paralizēta līdz pat stundai.

"Absolūtais vairākums noteikti ir uz Miera ielas, kur arī pēdējo dienu laikā ir aktualizējies šis jautājums. Vairākas reizes bija nepieciešams policijai iesaistīties, lai uzmeklētu autovadītājus vai lai evakuētu transportlīdzekļus, kas traucē tramvaja satiksmi," norādīja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Tieši tāpēc uz Miera ielas posmā no Brīvības līdz Tallinas ielai no piektdienas ir aizliegts novietot transportlīdzekli. RD par šīm izmaiņām lēma nedēļas sākumā, tomēr jaunas satiksmes organizācijas shēmas izstrāde un jaunu ceļa zīmju uzstādīšana aizņem laiku, skaidroja RD Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Sūdzības par satiksmes izmaiņām ir saņemtas no apkārtnes iedzīvotājiem, norādīja Vaivods: "Atceroties notikumu, kur arī uz ilgstošu laiku bija kavēta sabiedriskā transporta kustība,

mums ir jāizdara izvēles. Vai atsevišķu personu iespēja pieparkoties tuvāk savām namdurvīm, vai vairāku tūkstošu iedzīvotāju iespēja nokļūt mājas. Prioritāte ir vairākumam."

Šīs satiksmes izmaiņas būs spēkā līdz pavasarim. Arī pašvaldības policija norāda, ka patrulēs apkārtnē, lai no traucētas satiksmes gadījumiem pēc iespējas izvairītos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti