Iedzīvotāji ceļ trauksmi par Nordeķu parkā izgāztiem sniega un smilšu kalniem; aizdomas krīt uz būvnieku

Sniega kaudzes un nekārtība – Rīgā, Nordeķu parkā, izgāzts liels apjoms sniega un smilšu, un masā, visticamāk, ir arī augiem kaitīgā sāls, ko izmanto kā pretslīdes materiālu. Par notikušo trauksmi ceļ vietējā apkaimes biedrība, sakot, ka tik brutālu attieksmi viņi vēl nav pieredzējuši. Iedzīvotāji ir vērsušies pie pašvaldības un policijas, bet aizdomas krīt uz uzņēmumu, kas parka tuvumā pārbūvē 5. tramvaja līniju. Parka apsaimniekotājs "Rīgas meži" norāda, ka sniega izvešana nebija saskaņota.

Trauksmi par nekārtību Nordeķu parkā ceļ Iļģuciema iedzīvotāji, kuri pēdējās dienās redzējuši, kā no kravas mašīnām parkā izgāž sniega kaudzes. Viņuprāt, tas ir no ceļiem notīrīts sniegs, kurā ir arī smiltis. To var redzēt sociālajā platformā "Facebook", kur vietējā apkaimes biedrība ir publicējusi vairākas fotogrāfijas. Kadros ir redzamas arī kravas mašīnas un to numuri.

Iedzīvotāji ceļ trauksmi par Nordeķu parkā izgāztiem sniega un smilšu kalniem; aizdomas krīt uz būvnieku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pastāv liela iespēja, ka sniegā ir arī sāls, kas bojā kokus un krūmus, norādīja Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrības valdes locekle Agrita Kiopa:

"Kā vispār var kādam ienākt prātā uz zaļas zāles, parka teritorijā, kur iet cilvēki pastaigāties ar bērniem, suņiem, sagāzt sāļu sniegu?

Iedomājieties, kas tur būs, kad viss tas sāls aizies zemē. Tur viss iznīks. Tik brutāli neviens nav rīkojies.

Saprotam, ka var kļūdīties, bet tās kļūdas vajadzētu labot un sniegu no turienes raiti aizvākt."

Par iespējamo kaitējumu videi ir satraukušies arī uzņēmumā "Rīgas meži", kas apsaimnieko Nordeķu parku. Viņuprāt, sniegs ir atvests no Slokas ielas, kur ceļu kaisa ar smilts un sāls maisījumu. Vakar viņi vērsušies pie kravas mašīnu īpašniekiem, kas sniegu izveda, un lūguši to nekavējoties aizvākt. Aizdomas krīt uz būvniekiem, kas pārbūvē 5. tramvaja līniju, pastāstīja "Rīgas mežu" pārstāve Ieva Bērziņa:

"Tuvējā teritorijā notiek būvniecības darbi. Visticamāk, teritoriju vajadzēja atbrīvot no sniega, tāpēc operatīvi tas atvests pie mums.

Mēs norādām, ka pilsētā ir daudz oficiālu sniega izvešanas vietu. Būvnieki varēja vest uz tām, nevis klaji nekaunīgi izgāzt šo sniegu mūsu apsaimniekotajās teritorijās un tikai pēc tam atzīt savu vainu, ka tas tā ir izdarīts. Mums jāuzsver, ka šī sniega izvešana ar mūsu uzņēmumu nebija saskaņota."

Bērziņa teica, ka uzņēmums, kas sniegu ir atvedis, tuvākajās dienās to taisās aizvākt. 5. tramvaja līniju pārbūvē uzņēmums "A.C.B.". Uzņēmums Latvijas Radio komentēja, ka,

tīrot ietves un braucamo daļu, sniegu parka zaļajā zonā bijis nepieciešams novietot īslaicīgi, kamēr tiek organizēta tā izvešana. Uzņēmums solīja sniegu aizvest līdz nākamās nedēļas sākumam.

Šādi gadījumi, kad kāds atved sniega kalnus uz parku, notiek reti, norādīja Bērziņa. Sāli parkos un dārzos "Rīgas meži" nekaisa jau vairākus gadus, bet tās vietā izmanto grants un šķembu maisījumu.

Par notikušo vietējie iedzīvotāji ir vērsušies arī pie pašvaldības policijas. Likumsargi ar uzņēmumu vienojušies, ka tas sniegu vedīs uz izbēršanas vietām Rumbulā. Policija situāciju turpina vērtēt.

Nedēļas laikā no Rīgas ielām, stāvvietām un citām vietām ir izvesti vairāk nekā 32 tūkstoši kubikmetru sniega. Tas pilsētai izmaksājis ap pusmiljonu eiro. Sniegu izved uz speciāli paredzētām sniega izvešanas vietām, piemēram, Zaķusalā un Kleistu ielā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti