Dienas ziņas

Rīgā, Miera ielā, liegts stāvēt automašīnām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Autovadītāji mācās sniegā savaldīt auto

CSDD rīko apmācības: šoferi mācās savaldīt auto uz sniega

Negadījumu statistika uz Latvijas ceļiem samazinās. Taču ziema autovadītājiem sagādā izaicinājumus, un transportlīdzekli kontrolēt kļūst grūtāk. Sānslīde satiksmē un stāvlaukumos ir aizliegta, kā arī mērķtiecīgi pārbaudīt savas mašīnas spējas publiskās vietās nav droši. CSDD šonedēļ rīko ziemas braukšanas apmācības autovadītājiem Rīgā un Rēzeknē, taču tuvāko nedēļu laikā arī astoņās citās pilsētās.

Bremzēšana, apbraucot šķērsli, ziemā var noderēt biežāk nekā vasarā, jo aukstajā laikā bremzēšanas ceļa garums palielinās. To Biķernieku trasē piektdien praktizēja gandrīz 50 autovadītāji. Vispirms viņiem izstāstīja svarīgākos ziemas braukšanas principus, un tad varēja ķerties pie braukšanas.

Iesildoties autovadītāji brauca līkločus ap konusiem un pēc tā pārbaudīja, cik ātri mašīna var nobremzēt uz sniega. Apmācību beigās bremzējot bija jāapbrauc šķērslis.

"Man likās, ka būs baigi labi, bet es sapratu, ka tā ir lieliska pieredze. Nē, nē, ļoti labi pamācījos un sapratu," apmācības novērtēja autovadītājs Māris.

"Nu, ir jātrenē tā bremzēšana un šķēršļu apbraukšana vienlaicīgi un jā, stūri nepareizi turu," atzina autovadītāja Diāna.

Piektdien apmācības notika Rīgā un Rēzeknē. Taču nākampirmdien varēs pieteikties apmācībām Liepājā, Talsos, Siguldā un Balvos CSDD mājaslapā.

Lai pieteiktos, ir jābūt B kategorijas tiesībām, personīgajam auto ar ziemas riepām, derīgu tehnisko apskati un OCTA.

"Visos reģionos mēs esam plānojuši apmācības četras dienas, kas būtībā būs arī ceturtdiena, piektdiena, kā arī sestdiena, svētdiena, lai brīvdienās arī cilvēki tiek, kas netiek darbadienās," pastāstīja Biķernieku kompleksās sporta bāzes sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Lagzdiņš.

Janvārī apmācības notiks arī Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Madonā, kā arī Rīgā. Apmācību dalībnieki braukšanas kultūru ziemā raksturo kā sliktu, uzkrītot pirmajam sniegam, taču pēc tam šoferi pie apstākļiem pierod.

"Tā ir diezgan nemainīga, bet tā kultūra, ja mēs tādu līkni gribētu, grafiku zīmēt, tad viņa tā ļoti lēni iet uz augšu, viņa paliek labāka," uzskata Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs Normunds Lagzdiņš.

Taču tas nenotiek strauji, jo katru gadu pievienojas jauni vadītāji un ne visi prot cieņu pret citiem satiksmes dalībniekiem. CSDD ziemas braukšanas apmācībās kopš 2015. gada piedalījušies vairāk nekā seši tūkstoši autovadītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti