Ārsti Jēkabpilī labdarības akcijā piedāvā bezmaksas palīdzību mazaizsargātajiem

Jēkabpilī 7. un 8. decembrī norit labdarības akcija "Dzīvo vesels", kuras laikā ārsti un medicīnas personāls apvieno spēkus, lai mazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem bez maksas sniegtu ārstniecības pakalpojumus. Šogad akcijas laikā palīdzību sniegs aptuveni 90 pacientiem.

Ārsti Jēkabpilī vienojas labdarības akcijā, piedāvājot bezmaksas palīdzību mazaizsargātajiem
00:00 / 04:12
Lejuplādēt

Labdarības akcijā "Dzīvo vesels" ārsti un medicīnas personāls sniedz bezmaksas konsultācijas, medicīnas pārbaudes un operācijas sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem – pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti un politiski represētajām personām.

Aktivitāte Jēkabpilī jau kļuvusi par tradīciju, kas norit jau astoto reizi.

Pārtraukums bija vien dažus gadus, norādīja akcijas iniciators, traumatologs-ortopēds Kaspars Ūdris: "Iepriekšējos gados drusciņ bija ierobežojumi sakarā ar kovida laiku, tāpēc nācās to procesu atlikt uz brītiņu. Šobrīd mēs cenšamies ieiet atpakaļ, kā mēs to darījām, un atjaunot mūsu plānus."

Atsaucas arī ārsti no citām pilsētām

Akcija norit Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, tādēļ lielākā daļa iesaistīto ārstniecības personu ir slimnīcas darbinieki, bet labdarības iniciatīvai atsaukušies arī speciālisti no citām Latvijas pilsētām un pat ārvalstīm. Lielākā daļa ārstu, kas iesaistās akcijā, ir traumatologi-ortopēdi.

Pirmajā akcijas dienā speciālisti konsultēja pacientus ar locītavu deģeneratīvajām izmaiņām, traumām, muskuļa cīpslu, saišu plīsumiem, kā arī citām problēmām. Lielākā daļa pacientu ierodas ar jau ielaistām kaitēm, uzsvēra traumatologs-ortopēds Aldis Šperliņš: "Slimnieki netiek pie ārstiem vai nu rindu dēļ, vai materiālu iemeslu dēļ. Braukt no laukiem, lai tiktu pie ārsta, ir arī grūti un dārgi. Viss kopā rada to, ka cilvēks, ja vēl var paiet, tad it sevišķi lauku cilvēks, kurš pieradis visu mūžu strādāt, viņš ir gatavs ciest līdz pēdējam."

Arī Jēkabpils novada Dunavas pagasta iedzīvotājs Vilnis ikdienā sadzīvo ar sāpēm. Viņš bija pateicīgs ārstiem par labdarības akciju. Arī jēkabpiliete Vija novērtē iespēju tikt pie ārsta bez maksas: "Ļoti labi! Vismaz pensionāri var, invalīdi. Tas ir vairāk nekā skaidrs, ļoti labi!"

Pirmajā dienā apskata 60 pacientu

Akcijas pirmajā dienā uz konsultācijām pie traumatologiem un pie ķirurga bija pieteikušies 65 pacienti, bet pieci no viņiem neieradās.

Desmit pacientiem tika piedāvāta bezmaksas operācija, bet trīs pacienti no tās atteicās, tādēļ akcijas laikā kopumā veiks septiņas bezmaksas operācijas.

Gatavojoties ķirurģiskajai manipulācijai, pacientiem veica analīzes, kardiogrammu, plaušu rentgenu un notika anesteziologa konsultācija, par kuru vairāk pastāstīja viens no akcijas dalībniekiem, anesteziologs-reanimatologs Mareks Andruškevičs: "Konsultācijās mēs, tāpat kā ik dienu ambulatorajās konsultācijās, pārrunājam pacienta veselības stāvokli un optimizējam to iespēju robežās, lai operācijas laikā veselības stāvoklis būtu maksimāli labs, un arī izrunājam anestēzijas taktiku, izrunājam, kā tieši jāgatavojas pacientam uz operāciju."

Labdarības akcijā bezmaksas pārbaudes nodrošinātas arī cilvēkiem ar redzes problēmām. Kopumā redzi plānots pārbaudīt vairāk nekā 20 pacientiem. Pirmo reizi akcijā piedalās optometriste Jeļena Stūriška.

"Protams, klasiski mēs pārbaudām, kā redz, līdz ar to, ja ir vajadzīgs, mēs varam izrakstīt arī vajadzīgās brilles, bet mums noteikti līdzi ir arī aparāti. Mēs izmērām acu spiedienu, kas ir ļoti būtisks un ko īstenībā ikvienam reizi gadā būtu jāizdara. Un lieliska iespēja arī uztaisīt tīklenes fotogrāfiju, paskatīties acs dziļumā. Nofotografējam to centru un, ja ir kāda patoloģija, tad uzreiz piedāvājam arī apmeklēt dziļākai izmeklēšanai speciālistu, bet tas ir ātrais skrīnings, lai saprastu, vai ir mierīgi, vai ar steigu varbūt jāiet tālāk skatīties," pastāstīja Stūriška.

Labdarības akcijas norisi atbalsta Jēkabpils reģionālā slimnīca un tās darbinieki, savukārt finansiālu palīdzību sniedz Jēkabpils novada pašvaldība. Daudziem iedzīvotājiem ārstu pieejamība ir apgrūtināta, tādēļ organizatori plāno šādu labdarības akciju īstenot arī turpmāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti