Salaspilī mēģināts aizdedzināt granulu maisus pie katoļu baznīcas

Nedēļas nogalē divi vīrieši mēģinājuši aizdedzināt granulu maisus pie Salaspils Romas katoļu baznīcas. Mēģinājums bija neveiksmīgs. Baznīcas prāvests uzskata, ka dedzināšana nebija pārdomāta, drīzāk spontāna un iemesls varētu būt bijis pie baznīcas plīvojošie karogi.

Dedzināšanas mēģinājums notika svētdienas, 5. novembra, vēlu vakarā, kad prāvests bija izbraucis. Nākamajā dienā atgriežoties, viņš pamanīja apsvilušas granulas pie baznīcas sienas.

"Mums baznīcai nav atsevišķa šķūņa vai novietnes, kur glabāt granulas. Glabājam šeit, kur nevar tikt lietus, mitrums. Šeit ir redzams, ka te ir dedzināts. Visticamāk, ar šķiltavām. Šeit arī ir dedzināts, un šeit vēl viens maiss, kas ir dedzināts. Tā viņi ir gājuši, skatījušies, ka tur ir kamera, lai it kā neredzētu. Četru gadu laikā nekad tāds gadījums nav bijis. Es baidījos, ka kāds var nozagt, atbraukt un paņemt, bet, ka dedzināt maisus, tas bija tāds pārsteigums," pastāstīja Salaspils katoļu draudzes prāvests Ilmārs Tolstovs.

Kameras ierakstu policija neļauj publiskot. Bet, ja neizdosies vīriešus atrast, tad gan varētu lūgt sabiedrības palīdzību. Prāvests norādīja, ka video skaidri redzami divi vīrieši, iespējams, alkohola reibumā. Viņu sejas ir pietiekoši labi saskatāmas, prāvesta vērtējumā vīriešus var identificēt.

"Man pat šķiet, ka es viņus esmu redzējis. Man sajūta, ka viņi ir tepat vietējie, kas vienkārši gājuši no veikala uz veikalu. Man žēl, ka viņi tā ir rīkojušies. Es domāju, ka tā rīkoties ir bezatbildīgi," sacīja Tolstovs.

Bet vai kāds iepriekš izteicis draudus? Prāvests pauda, ka ne gluži. Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā gan ir bijušas atsevišķas replikas un frāzes par plīvojošajiem karogiem pie baznīcas.

"No tā video, ko es redzēju, izskatījās, ka viņi bija iedzēruši. Viņi gāja garām, un man tā šķiet, ka viņu... tā ļoti ne satrauca, bet viens no tiem iemesliem, ka mums baznīca šajās patriotiskajās nedēļās ir izgaismota Latvijas karoga krāsās. Mums ir arī Ukrainas karogs šeit. Tie ir mani pieņēmumi, ka varētu būt tie cilvēki, kam nepatīk tādas patriotiskas izpausmes," pauda Tolstovs.

Valsts policijā norādīja, ka izmeklēšana notiek. Sākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti