Rīta Panorāma

Islandes "Zilo lagūnu" apdraud vulkāna izvirdums

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu

Premjere: No lielās birokrātijas «picas» pirmo griezīsim nekustamo īpašumu nozares gabalu

Centienos mazināt birokrātiju, valdība vienojusies kā pirmo sakārtot nekustamo īpašumu un to attīstības nozari, jo šobrīd garie būvniecības saskaņošanas procesi un nevienādā pašvaldību attieksme mazina vēlmi ieguldīt, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja premjerministre Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība").

Siliņa teica, ka jau šobrīd aicinājusi ministrus vērtēt, vai būtu iespējams, piemēram, saīsināt iesniegumu izskatīšanas termiņu, kas šobrīd valstī ir 30 dienas.

Viņa šaubījās, ka būtu iespējams ieviest septiņu dienu izskatīšanas termiņu, kāds tas ir Igaunijā, tomēr "vismaz pusi no 30 varētu samazināt". 

Siliņa pastāstīja, ka valdība vienojusies, ka, pirmkārt, tiks skatīts, kā birokrātiju samazināt nekustamo īpašumu attīstības nozarē.

"Esam vienojušies – ja uz lielo birokrātiju skatās kā uz tādu lielu kūku vai picu, tad pirmais gabals, ko mēs griezīsim, būs nekustamais īpašums un tā attīstība. Viss, kas saistīts ar industriālo parku attīstību, būvniecības procesu paātrināšanu, kas dotu iespēju gan investoriem ātrāk ieguldīt, gan šādus projektus nepazaudēt," sacīja Siliņa, norādot, ka šobrīd garie būvniecības saskaņošanas procesi un nevienādā attieksme dažādās pašvaldībās mazina vēlmi ieguldīt. "Šis ir viens no pirmajiem darbiem, ko uzsāksim, un tad skatīsimies nākamās nozares."

Arī bankas ir ieinteresētas, lai saskaņošanas process būtu īsāks, norādīja Siliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti