Pēc pagrabstāva applūšanas Stradiņa slimnīcā pacienti sāk saņemt pretvēža terapiju citās telpās

Applūdušajā Stradiņa slimnīcas Onkoloģijas korpusa pagrabstāvā pabeigta ūdens atsūknēšana, uzsākta tīrīšana un žāvēšana, un jau trešdien, 8. novembrī, plānots pieslēgt pacientu datu bāzes serveri, informēja slimnīca. Pacienti, kuri terapiju saņem klīnikas Dienas stacionārā, jau šodien turpina saņemt pretvēža terapiju citās slimnīcas telpās.

Staru terapijas iekārtas pie elektrības pieslēgs ceturtdien, kad arī būs skaidrs, vai tās ir bojātas.

Slimnīca skaidroja, ka lēmums iekārtas pievienot elektrotīklam ceturtdien, 9. novembrī, pieņemts, ņemot vērā lielo mitruma līmeni telpās un iespējamo mitruma klātbūtni kabeļu kanālos.

Pēc iekārtu pieslēgšanas arī būs iespējams secināt, vai iekārtām nodarīti bojājumi vai arī tās ir darba kārtībā.

Jau otrdien pēc avārijas situācijas konstatēšanas no klīnikas stacionāra nodaļas pārvietoti 18 pacienti. Daļa pacientu, kuru veselības stāvoklis to atļauj, šobrīd izrakstīti mājās.

Slimnīca ir sazinājusies arī ar plānveida pacientiem, informējot, ka tiks piedāvāts cits stacionēšanās laiks.

Pacienti, kuri terapiju saņem klīnikas Dienas stacionārā, jau trešdien turpina saņemt pretvēža terapiju citās slimnīcas telpās.

Plānots, ka ar ceturtdienu, 9. novembri, Dienas stacionārs atsāks strādāt pilnā darba apjomā, nodrošinot visa veida pretvēža sistēmisko terapiju.

Onkoloģisko pacientu ambulatorā pieņemšana šobrīd jau notiek pilnā apmērā. Pacienti, kuriem bija plānotas pirmreizējās konsultācijas pie staru terapeita, pakāpeniski tiek apzvanīti un informēti par tālāko taktiku.

Tāpat tiek nodrošinātas pacientu konsultācijas un onkoloģiskie konsīliji.

KONTEKSTS:

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Onkoloģijas korpusa pagrabstāvā otrdien ieplūdis ūdens, tādēļ drošības apsvērumu dēļ ir atslēgta elektrība un pacienti pārvietoti uz citiem korpusiem drošos apstākļos.

Slimnīcā bija pārtraukta staru terapija, jo pagrabā applūdušas iekārtas. Sensori par ūdens parādīšanos telpās ziņoja ap pieciem no rīta, un bija  nepieciešams atslēgt elektroenerģiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti