Skolēnus un jauniešus aicina pieteikties Latvijas un novadu mācības atklātai olimpiādei

Latvijas skolēni un jaunieši līdz novembrim aicināti pieteikties dalībai Latvijas un novadu mācības atklātajā olimpiādē. Olimpiādē pārbaudīs starptautisko un publisko skolu skolēnu, kā arī latviešu diasporas jauniešu un ārzemju studentu zināšanas par Latviju un latviešu valodu.

Skolēnus un jauniešus aicina pieteikties Latvijas un novadu mācības atklātai olimpiādei
00:00 / 02:54
Lejuplādēt

Latvijas un novadu mācības atklātā olimpiāde pirmo reizi notika 2021.gadā, kad starptautiskā vidusskola "Ekziperī" to izveidoja ar mērķi sadarboties ar citām starptautiskajām skolām. Šāda tipa izglītības iestādēs mācās skolēni no citām pasaules valstīm, un viņiem obligāti jāapgūst arī Latvijas un novadu mācība.

Pirmajā gadā pasākumā piedalījās aptuveni simts skolēnu, taču tagad interese krietni pieaugusi. Piedalīties aicināti arī publisko skolu skolēni, latviešu diasporas jaunieši un ārzemju studenti, kuri mācās latviešu valodu un Latvijas kultūras kursus.

"Es domāju, ka katra šāda iniciatīva dod ļoti lielu pievienoto vērtību. Tas ir tāpat, kā šķērsot ielu. Vispirms mēs apstājamies un tad tikai dodamies pāri. Tāpat arī olimpiāde piedāvā iespēju piestāt, padomāt, kas tas ir tas interesantais, ko es zinu par to, kas notiek Latvijā gan vēsturiskā perspektīvā, gan domājot arī par vēstures un kultūras jautājumiem. Un tādējādi veicinot un veidojot izpratni par to, kas Latvija ir mūsdienās," sacīja atklātās olimpiādes vadītājs Edgars Bērziņš.

Pagājušajā gadā interesentu skaits jau krietni pieauga – olimpiādei pieteicās vairāk nekā 600 skolēnu. Puse no dalībniekiem bija starptautisko skolu audzēkņi, bet otra puse – publisko skolu.

Olimpiādes saturu arī veido gan starptautisko, gan publisko izglītības iestāžu skolotāji, un tas ir saistīts ne tikai ar mācību vielu, ko apgūst skolā.

Viens no satura veidotājiem ir arī vēstures skolotājs Amitabhs Kokins-Tarleckis no privātās skolas "Premjers". Viņš pastāstīja, ka skolēnu stiprā puse visbiežāk ir Latvijas vēsture un valsts pārvalde.

"Mēs cenšamies tiešām veidot dažādus uzdevumus. Piemēram, ievietot trūkstošos vārdus tekstā. Mums arī Latviešu valodas aģentūra sūta savus uzdevumus. Piemēram, klausīties audio ierakstu, kā kāds lasa tekstu latviešu valodā, un bērniem tiek piedāvāts rakstīt to kā diktātu. Jāņem vērā, ka mums parasti ir starptautiskie bērni, kas latviešu valodu tik labi nepārvalda," pastāstīja pedagogs.

Dalībai olimpiādē pieteikties var līdz 1.novembrim. Tā norisināsies divos posmos: pirmais notiks attālināti 17.novembrī, bet otrais posts, uz kuru tiks labākie dalībnieki, notiks hibrīda formātā 1.februārī. Savukārt svinīgā apbalvošana paredzēta 28.martā starptautiskās vidusskolas "Ekziperī" telpās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti