Premjers: Valsts atbalstu vētrā cietušajiem vērtēs pēc zaudējumu apzināšanas

To, cik un kādā apjomā valsts varēs palīdzēt vētrā cietušajiem, valdība vērtēs pēc tam, kad tiks apzināti postījumu apmēri. Tā valdības sēdē sacīja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Kariņš otrdienas, 8. augusta, valdības sēdi atklāja ar līdzjūtības izteikšanu visiem pirmdienas negaisā un vētrā cietušajiem.

Premjers norādīja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Iekšlietu un Zemkopības ministrijas kopā strādā, lai apzinātu postījumus, ko radījusi pirmdienas vētra. Kariņš atzīmēja, ka pēc zaudējumu apzināšanas valdība piedāvās "piemērotu risinājumu".

"Es domāju, ka tas ir zināms atgādinājums mums visiem valstī, ka klimata pārmaiņas notiek ne tikai Grieķijā un Spānijā. (..) Bet ekstremālie laikapstākļi var skart arī mūs," atzīmēja premjers. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts") izteicies, ka zaudējumu apzināšana varētu prasīt apmēram nedēļu laika.

Patlaban ar to nodarbojas Lauku atbalsta dienests (LAD), Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) un citas organizācijas. Lai ziņotu par cietušajām platībām un konstatētajiem zaudējumiem, LAD aicina lauksaimniekus no šī gada 11. augusta LAD mobilās lietotnes autorizētajā versijā (vēstuļu veids "Krusas postījumi") iesūtīt attēlus un īsu aprakstu par bojāto lauksaimniecības tehniku, infrastruktūru un cietušajiem sējumiem, attiecīgi norādot kultūru un tās apjomu hektāros.  Detalizēta informācija par dienesta mobilo lietotni un tās izmantošanas iespējām ir skatāma tīmekļvietnes sadaļā "Mobilā lietotne".

LOSP vadība otrdien arī devusies apskatīt vētras visvairāk izpostītās vietas Zemgalē, taču, kā teica LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis, jau tagad skaidrs, ka valdības atbalsts būs nepieciešams, jo ir saimniecības, kuras ir apdrošinājušas pilnīgi visu, un ir arī tādas, kuras nav apdrošinājušas neko. 

KONTEKSTS:

Pirmdien, 7. augustā, Latvijā plosījās negaiss ar stiprām vēja brāzmām, vietām arī lietusgāzēm un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Kurzemi un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nesot Dobeles novadā, vakarā tas skāra Latvijas austrumu daļu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pērkona negaisa dēļ saņēmis aptuveni 300–330 izsaukumu. Tiek ziņots par lauztiem kokiem, bojātām automašīnām, ēkām, norautiem jumtiem. Visvairāk izsaukumu saņemts no Rīgas un tās apkārtnes, no Daugavpils un Dobeles novada. Taču šajās vietās ir atšķirīgi postījumu apmēri.

Pērkona negaisa laikā Latgalē gājis bojā cilvēks, kuram uzkrita koks. Vēl astoņi cilvēki vētrā ir cietuši, tostarp cilvēkiem virsū krita koki, vienā gadījumā – jumta gabals, cilvēki cietuši arī no krusas graudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti