Liepājā sociālās aprūpes centrs «Rūre» maina stereotipus par aprūpes iestādēm

Liepājā svinīgi noslēdzas sociālās aprūpes centra "Rūre" projekts. Tas izveidots vietā, kur agrāk atradās bērnunams, bet tagad tas ir moderns sociālās aprūpes centrs un senioru apartamenti.

Kopā ar "Altum" mūsdienīgās sociālās aprūpes iestādes izveidošanā, kas vienlaikus piedāvā arī medicīnas pakalpojumus, ieguldīti vairāk nekā 2,5 miljoni eiro, no tiem 250 000 privātas investīcijas.

Centrā ir izveidota arī augstas kvalitātes paliatīvās un hospisa aprūpes nodaļa, kas palīdz cilvēkiem ar nedziedināmām slimībām.

Centrā "Rūre" mainīti arī stereotipi par veco ļaužu pansionātiem, tāpēc tur tiek piedāvāti senioru apartamenti. "Rūrē" dzīvo pacienti no dažādām pašvaldībām – Rīgas un Pierīgas, Cēsīm un pat Daugavpils.  

Liepājā sociālās aprūpes centrs „Rūre” maina stereotipus par aprūpes iestādēm
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

Gaitenī, kur uz sienas rakstīts "Rūres senioru apartamenti", skan mūzika. Tā ir ikdiena, saka centra "Rūre" vadītājs Kristiāns Dāvis. Viņš uzsver, ka mūzika gan pašiem iemītniekiem, gan apmeklētājiem rada patīkamāku atmosfēru.

"Dzīvo te mūsu seniori kā tādās senioru komūnās, kur viņiem ir savas istabiņas un koplietošanas telpas," stāsta Dāvis.

Tieši mājīgums, dabas fotogrāfijas pie sienām un nodaļu nosaukumi – Mežs, Jūra un citi – ir apzināti veidots, lai sociālās aprūpes centrs cilvēkiem, kuriem ir smagas saslimšanas, nepieciešama jau paliatīvā un hospisa aprūpe, pacientiem ar nedziedināmām slimībām ir cieņpilna dzīves izskaņa.  

Centrā "Rūre" pilotprojekta veidā sāka piedāvāt paliatīvo aprūpi Liepājas un Dienvidkurzemes iedzīvotājiem, stāsta centra vadītājs.

Projekta īstenošanā iesaistījās "Altum", sniedzot atbalstu 2,18 miljonu eiro apmērā. Kurzemes reģionā šāda veida projekts ir pirmais, kas atbalstīs, atzīst "Altum" Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Zandberga.

Centrā "Rūre" vienlaikus ir iespēja uzņemt 180 cilvēkus, pašlaik ir aizpildītas 120 vietas. Centra veidotāji nākotnē turpinās attīstīties un meklēs iespēju piesaistīt arī Eiropas Savienības līdzfinansējumu ideju īstenošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti