Panorāma

Liverpūlē atklāts Eirovīzijas dziesmu konkurss

Panorāma

Panorāma

Daugavpilī piekauj par piederību LGBTQ+

Daugavpilī identificē LGBTQ+ kopienas pārstāvi piekāvušu vīrieti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iespējams, tieši naidā balstīts uzbrukums pagājušajā nedēļā noticis Daugavpilī – kāds iereibis vīrietis, uzzinot, ka sarunājas ar vīrieti, kurš ir attiecībās ar citu vīrieti, metās tam virsū un bez žēlastības viņu sita vairākas minūtes. Cietušais guvis smagas traumas un pašlaik atkopjas, bet policija uzbrucēju jau identificējusi, bet vēl nav noķērusi.  

Uzbrukums notika 4. maija vakarā. Cietušais kopā ar kādu paziņu gāja cauri parkam Daugavpilī. Pie viņiem pienāca kāds manāmi iereibis vīrietis un lūdza telefonu, lai piezvanītu. Telefonu iedeva, viņš piezvanīja, bet, to dodot atpakaļ, uzbrucējs pamanīja, ka uz ekrāna ir cita vīrieša bilde. Sākotnēji uzbrucējs bijis teju vai laipns un pat devis apskāvienu. Drīz gan attieksme mainījās.

"Viņš sāka teikt, es tagad sāku saprast, ka tā bija provokācija, ka Daugavpilī, ja jūs iesiet kopā sadevušies rokās, jūs kāds sitīs. Es pateicu – kāpēc tu tā domā, Daugavpils nav tik slikta pilsēta. Viņš sāka atklāti provocēt, ka – sadodieties rokās un iesiet. Es atbildēju, ka viņš nav mans draugs, kāpēc man ar viņu jādodas rokās," stāstīja cietušais Līvajs Amareins.

"Viņš jau sāka diezgan atklāti provocēt, teica, – es tev pierādīšu. Sāka vilkt ārā pudeles no kabatas, trīs alus bundžas nolika uz zemes. Un bruka virsū. Es palūdzu draugam, lai viņš sauc policiju," stāstīja cietušais.

"Tajā brīdī, kad es pagriezos, tas vīrietis man iesita pa kreiso aci ar labo roku. Tas mani dezorientēja. Es vēl stāvēju uz kājām, bet viņš vēl kādas 4–5 reizes iesita un nogrūda mani zemē. Viņš apsēdās man virsū un turpināja sist pa galvu, pa seju, pa degunu. Man tur viss asiņoja, es vairs neko neredzēju un nevarēju vairs sadzirdēt. Viņš man sita, un man labā auss nedzird vairs. Es dzirdu tikai ar kreiso. Viņš sita un sita, es kliedzu palīgā. Viņš mēģināja man aiztaisīt muti, es viņam drusku iekodu. Viņš roku atrāva un sita tālāk. Kopumā bija ap 20 sitieniem. Tas otrais viņa draugs kaut ko pateica, es skaidri nedzirdēju, bet pēc tā momenta viņš piecēlās un aizgāja," notikušo atstāstīja Amareins.

Pēc pāris minūtēm ieradās policija.

Tagad, četras dienas vēlāk, Līvajs arvien nespēj paša spēkiem iziet no mājas.

Galva sāp, ar vienu ausi ļoti vāji dzird un acs stūrī izjūt pulsāciju. Mēģinot iet, zeme zem kājām šūpojas. Otrdien viņam jādodas pie ģimenes ārsta.  

Policija ir noskaidrojusi iespējamās vainīgās personas identitāti. Taču izmeklēšanas interesēs no plašākiem komentāriem pašlaik atturas.

Cietušais cer, ka uzbrucēju atradīs un sods būs piemērots kā par uzbrukumu, kas balstīts naidā.

"Mums ir problēma ar vardarbību pret sievietēm, pret bērniem, pret dzīvniekiem, pret visiem. Es neesmu tāds ekskluzīvs gadījums. Sit visus diemžēl," rezumēja Līvajs.

Policijā norāda, ka Daugavpilī šogad šis ir pirmais reģistrētais šāda veida uzbrukums, kurš, iespējams, balstīts naidā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti