Labrīt

Nozares asociācija aktualizē problēmu: ko darīt ar naudu kontā, kura īpašnieks miris

Labrīt

Kriminālprocesā par nelikumīgu zāļu piegādi Krievijas armijai figurē Latvijas firma

Premjere uzdevusi NBS vairāk informēt reģionu cilvēkus par robežas būvniecības lietām

Siliņa salīdzina Krieviju ar alkoholiķi, kura rīcību nevar prognozēt

Premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") salīdzina Krieviju ar alkoholiķi, kura rīcību nekad nevar prognozēt, un tas kaimiņvalstīm ir jāapzinās. 

Uz norādi, ka apgalvojumi – esam drošībā un tiek stiprināta Austrumu robeža, daļā sabiedrības rada tieši pretēju efektu – nedrošības sajūtu, Siliņa intervijā Latvijas Radio piektdienas rītā atbildēja:

Premjere Evika Siliņa intervijā Latvijas Radio
00:00 / 03:29
Lejuplādēt

"Mēs dzīvojam blakus kaimiņam, kurš, varētu teikt, ir tāds kā alkoholiķis vai atkarīgais, kura rīcību nevaram prognozēt. Ir jāapzinās, ka dzīvojam blakus Krievijai, Baltkrievijai. Krievija ir izraisījusi karu Ukrainā, un mēs rīkojamies pēc skaidra scenārija. Esam uzbūvējuši sauszemes robežu ar Baltkrieviju, šobrīd būvējam robežu arī ar Krieviju. Stiprinām mūsu robežas militārās spējas. Mēs ejam pēc skaidra plāna."

Premjere atzina, ka cilvēki reizēm dzīvo "savos burbuļos un savās realitātēs", tādēļ viņa aicinājusi Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) arī reģionālajā presē informēt par to, kādi darbi tiks darīti uz valsts austrumu robežas, "lai nomierinātu iedzīvotāju neziņu, jo ne jau katrs lasa sociālos tīklus vai preses relīzes".

"Mēs sevi stiprinām, lai mūsu aizsardzības spējas būtu vienotas visā Baltijā. Un šīs vizuālās pārmaiņas ir faktiski redzamas jau tagad un būs redzamas vēl vairāk šā gada laikā," akcentēja premjere.

NBS paziņojums, ka šobrīd nav pamata uztraukties, pēc Siliņas teiktā, ir reakcija uz Krievijas izplatīto propagandu, kas biedē Baltijas valstis un NATO. "Putins katru gadu uzstājas pirms "it kā vēlēšanām" un viņš mēģina terorizēt apkārt esošās valstis," piebilda premjere. 

Viņa uzsvēra, ka Latvijā ir atjaunots obligātais militārais dienests, palielināts finansējums aizsardzībai, tādēļ "mums nav pamata sev pārmest, ka mēs nedarītu pietiekami" savas drošības un aizsardzības stiprināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti