Dienas ziņas

Notiek sieviešu solidaritātes gājiens pret vardarbību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Strīdas par bruģa klājuma nepilnībām Liepājā

Liepājā strīds par bruģa klājuma nepilnībām

Nekvalitatīva bruģa klājuma dēļ Liepājā izvērsies strīds starp projektētāju, būvētāju un pašvaldību. Veiktas pat divas dažādas ekspertīzes, un vienā no tām norādīts uz kļūdām tikai projektēšanā, bet citā – uz problēmām arī būvniecībā. Kamēr būvnieks un projektētājs savu vainu noliedz, pašvaldība vēl cer, ka risinājumu var rast savstarpējās sarunās. Ja ne, būvnieks solās vērsties tiesā, bet pašvaldība cels prasību pret būvētāju vai projektētāju.

Strīda ābols ir 50 metru garš ceļa posms, kas ved cauri Liepājas Kārļa Zāles laukumam. 200 tūkstoš eiro vērtais projekts, kurā bija jābruģē viss ceļš, noslēdzās pērnā gada beigās, bet drīz vien parādījās defekts – rises. Šobrīd ceļš satiksmei ir slēgts, un sācies strīds starp būvnieku, pašvaldību un projektētāju par to, kurš ir atbildīgs. Savu ekspertīzi pasūtīja būvfirma "CTB", vēršoties pie Latvijas Būvinženieru savienības (LBS). 

"Ceļa konstrukcija ar bruģakmens segumu šādām transporta slodzēm nav spējīga kalpot šajā ielas posmā. Otrs būtiskais secinājums ir par gruntsūdeni. Kanāla līmenis un gruntsūdeņu līmeņi ir tieši saistītas lietas, un kanāla līmeņa svārstības laika periodā nevar nevērtēt," norādīja SIA "LBS – Konsultants" ceļu būves speciālists Edgars Pauls, kurš veica ekspertīzi.

Būvfirma "CTB", kas veica ceļa bruģēšanu, norādīja, ka 

darbs izpildīts pēc iesniegtā būvprojekta, ko būvnieks nav tiesīgs neizpildīt vai mainīt. Turklāt pasūtītājs jeb pašvaldība pirms darbu sākšanas nav veikusi būvprojekta ekspertīzi.

Būvnieks savu taisnību gatavs pierādīt tiesā un šobrīd gaida rīcību no pašvaldības.

"Kvalitatīvs, reālajai situācijai atbilstošs būvprojekts ir pasūtītāja atbildība. Uz atsevišķām niansēm darbu gaitā pasūtītāja uzmanība tika vērsta. Pasūtītājam bija iespēja arī veikt būvprojekta ekspertīzi (kas šāda apmēra un sarežģītības projektiem būtu tikai normāli) pirms būvniecības uzsākšanas, ko tas neizmantoja," skaidroja uzņēmumā.

Bruģa klāšana Liepājā
Bruģa klāšana Liepājā

Projekta izstrādātājs SIA "ViaFuture" savu vainu telefoniski "TV Kurzeme" noliedza, atbildību noveļot uz būvniekiem, kuri, viņuprāt, izvēlējušies nekvalitatīvus materiālus. Tam būvnieki nepiekrīt.

Tikmēr dome pasūtījusi citu ekspertīzi, kurā problēmas saskatītas gan projektēšanā, gan būvniecības laikā. 

"Būvniecības likums ļoti stingri nosaka atbildību, un, ja sertificēts speciālists ir kļūdījies, tad viņam arī par to ir jāatbild. Jāatrod kopīgs risinājums, pretējā gadījumā pašvaldībai ir jāvēršas ar piedziņu pie viena vai vairākiem būvniecības procesa dalībniekiem par nodarītiem zaudējumiem," sacīja Liepājas domes izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš.

Nākamnedēļ pašvaldība aicinās uz sarunu projektā un būvdarbos iesaisītās puses, lai spriestu par tālāko rīcību. Summu, cik izmaksās ceļa klājuma defekta labošana, pašvaldība vēl nevarēja atklāt. Vietvara cer šos izdevumus piedzīt no projektētāja vai būvnieka.  

Bruģa klāšana Liepājā
Bruģa klāšana Liepājā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti