FOTO: Ar betona blokiem un smilšu bastioniem sāk stiprināt Latvijas austrumu robežu

Šonedēļ uz Latvijas ārējās austrumu robežas sākta tās militāra nostiprināšana. Piedrujas robežapsardzības punktā izveidots HESCO bastions, savukārt pie Terehovas, Pāternieku un Grebņevas robežkontroles punktiem nogādāti vairāki desmiti betona bloku, ar kuriem nepieciešamības gadījumā var ātri nobloķēt kustību pāri robežai, apliecināja Aizsardzības ministrijā.

Smilšu konstrukcijas un betona bloki 

Valdība otrdien, 5. martā, apstiprināja Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku izstrādāto austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānu, paredzot veidus, kā nodrošināt Latvijas ārējās robežas aizsardzību.

Vēl gaidot valdības lēmumu, Piedrujas robežapsardzības nodaļā tika nogādāti "Hesco" bastioni, norāda aizsardzības ziņu portāls sargs.lv. Šī pozīciju fortifikācijas sistēma ir izgatavota no metāla sieta un izturīga auduma. Izvēršot "Hesco" bastiona moduļus un piepildot tos ar smiltīm vai granti, no tiem iespējams izveidot šāviņu un šķembu drošus aizsegus, kuru lielumu iespējams modificēt pēc vajadzības. Šāda tipa"Hesco" bastionus NATO valstu bruņotie spēki plaši izmanto militāro konfliktu zonās, lai pasargātu karavīrus no pretinieka apšaudēm vai lai bloķētu transporta artērijas, vēsta sargs.lv.

Tikmēr Terehovas, Pāternieku un Grebņevas robežapsardzības punktā nogādāti vairāki desmiti betona bloku, kurus nepieciešamības gadījumā varēs ātri izvietot kā pašās robežšķērsošanas vietās, tā arī uz ceļiem, lai apturētu pretinieku iekļūšanu mūsu valstī. Šādi aprīkojuma priekšposteņi ļauj potenciāla konflikta gadījumā daudz ātrāk reaģēt uz radušos apdraudējumu, skaidro sargs.lv.

Austrumu robežas stiprināšana – daļa no Baltijas aizsardzības līnijas izveides

Portāls arī piebilst, ka šādi masīvi betona bloki jau tikuši izmantoti slēgtā Silenes robežkontroles punkta bloķēšanai uz Baltkrievijas robežas un slēgtajā Vientuļu robežkontroles punktā, kur bloķēta jebkāda veida kustība Latvijas virzienā no agresorvalsts Krievijas.

"Austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plāns ir daļa no Baltijas aizsardzības līnijas izveides,

kas gar visu Krievijas un Baltkrievijas robežu ietvers Nacionālo bruņoto spēku vienību atbalsta punktu izveidi – aizsardzības pozīcijas karavīriem un nocietinātas aizsardzības pozīcijas, dažādus šķēršļus, prettanku grāvjus, munīcijas un mīnu noliktavas," norāda sargs.lv.

Aizsardzības nozare no šī gada marta turpinās praktiskus darbus pie austrumu robežas stiprināšanas, tuvāko piecu gadu laikā robežas stiprināšanā ieguldot 303 miljonus eiro.

Lai nepieļautu pretinieka pārvietošanos, robežas nostiprināšana Latvijā sāksies ar esošo ceļu pārrakšanu, izveidojot prettanku grāvjus, savukārt vēlāk par prettanku grāvjiem tiks pārveidoti arī pierobežā esošie meliorācijas novadgrāvji.

Tiks izvietoti dažāda tipa šķēršļi, piemēram, prettanku grāvji tiks pastiprināti ar betona blokiem un konstrukcijām, piemēram, ar tā dēvētajiem "pūķa zobiem" un prettanku mīnām.

Šķēršļu izvietošana tiks pielāgota apvidum, izmantojot arī dabiskos šķēršļus – purvus, mežus un citus dabas objektus, vēsta sargs.lv.

Vienlaikus pierobežas joslā tiks noteiktas un ierīkotas drošas sprāgstvielu un mīnu, kā arī inženiertehnisko materiālu glabātuves ātrai aizsardzības pozīciju pastiprināšanai. Tāpat tiks izstrādāti plāni svarīgāko transporta artēriju – ceļu, dzelzceļu, tiltu – sagatavošanai ātrai un efektīvai pārraušanai, lai aizkavētu iespējamo pretinieka virzību.

KONTEKSTS:

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministri šī gada janvārī parakstīja vienošanos par Baltijas aizsardzības līnijas izveidi, lai stiprinātu Baltijas valstu un NATO austrumu robežu. Baltijas aizsardzības līniju būvēs koordinēti, taču katra valsts to darīs par saviem budžeta līdzekļiem.

Baltijas aizsardzības līnija būtiski stiprinās Baltijas valstu spējas militāri aizsargāt savas robežas un aizkavēs Krievijas iespējas veikt ātras militāras operācijas. Līnijas izbūve saskan ar NATO aizsardzības plāniem, norāda sargs.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti